Klienci Binance wypłacili 12 miliardów USD

10 592

Binance straciła 12 miliardów dolarów w aktywach z powodu wypłat użytkowników

Binance to jedna z największych i najpopularniejszych giełd kryptowalutowych na świecie. Została założona w 2017 roku przez Changpeng Zhao i Yi He i ma siedzibę na Malcie. Giełda oferuje szeroką gamę par handlowych, w tym zarówno główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, jak i dużą liczbę mniejszych altcoinów.

Jedną z kluczowych cech tej platformy finansowej są niskie opłaty transakcyjne, które zazwyczaj wynoszą około 0,1%. Oprócz handlu spot, giełda oferuje również handel z depozytem zabezpieczającym, a także zdecentralizowaną giełdę (DEX), która pozwala użytkownikom handlować przy użyciu własnych prywatnych portfeli.

Binance jest również znany ze swoich silnych zabezpieczeń, ponieważ nigdy nie został zhakowany. Aby chronić środki użytkowników, giełda wykorzystuje wielowarstwową i wieloklastrową architekturę systemu, co gwarantuje, że większość środków jest przechowywana w chłodni.

Jest również znany z dużego wolumenu obrotu, co czyni go idealnym do handlu o wysokiej częstotliwości i dużym wolumenie. To czyni go popularną platformą zarówno dla profesjonalnych handlowców, jak i inwestorów detalicznych, którzy chcą kupować i sprzedawać kryptowaluty.

Posiada również ekosystem taki jak Binance Launchpad, który jest ekskluzywną platformą uruchamiania tokenów dla projektów transformacyjnych. Dzięki Launchpad projekty mogą zbierać fundusze, jednocześnie dając swojej społeczności szansę na udział w sprzedaży tokenów.

Oferuje również opcje stakingu, pożyczki, pożyczki i opcje handlu spotowego. Oferuje kryptowalutową kartę debetową o nazwie Binance Card, za pomocą której można wydawać kryptowaluty u ponad 60 milionów sprzedawców na całym świecie.

Ogólnie rzecz biorąc, giełda z Malty jest powszechnie uważany za jedną z najlepszych giełd kryptowalut w branży, cieszącą się solidną reputacją w zakresie bezpieczeństwa i szerokiej gamy opcji handlowych.

Przeczytaj także : Shiba Inu zaczyna współpracę z Bugatti Group

Duże wypłaty z Binance

Zgodnie z najnowszymi statystykami, użytkownicy Binance wypłacili w piątek łącznie 360 milionów dolarów.

Binance Coin (BNB) stracił 29% swojej wartości w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Pomimo ożywienia na rynkach kryptowalut po upadku giełdy FTX, sytuacja z wypłatami z Binance jeszcze się nie unormowała. Według niedawnego raportu Forbesa, Binance stracił aktywa o wartości 12 miliardów dolarów w wyniku kontynuowania przez użytkowników wycofywania pieniędzy z giełdy.

Binance, wiodąca giełda kryptograficzna, ma obecnie trudności z utrzymaniem swojego udziału w rynku. Inwestorzy sprzedają swoje kryptowaluty od czasu upadku rywala FTX i pomimo twierdzeń CEO Changpeng Zhao (CZ), że sytuacja się uspokoiła, odpływy przyspieszają.

Defillama, firma zajmująca się danymi kryptograficznymi, ujawniła, że klienci giełdy wypłacili w piątek 360 milionów dolarów netto. Również inna firma zajmująca się statystykami kryptowalut, Nansen, powiedziała w grudniu, że platforma straciła aktywa o wartości 3 miliardów dolarów w ciągu poprzedniego tygodnia, co stanowiło 4% całkowitych aktywów firmy w tamtym czasie. Według badania Forbes, giełda straciła 15% swoich aktywów. Jednak w mniej niż dwa miesiące około 25% zasobów Binance opuściło giełdę.

Czy zaufanie do Binance spada ?

Wyniki Binance Coin (BNB) i Binance USD (BUSD), natywnych tokenów giełdy, są najlepszym wskaźnikiem braku zaufania inwestorów. Według Forbesa, BNB straciło 29% swojej wartości w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, pozostawiając 29 milionów tokenów na Binance, o 51% mniej niż giełda ogłosiła 10 listopada. W międzyczasie zapasy stablecoinów BUSD firmy spadły o 40%.

Giełda ucierpiała z powodu prawie rocznego spadku aktywów cyfrowych, mimo że nadal jest największą giełdą kryptowalut pod względem wolumenu. Według Nomics, jej token BNB spadł o ponad 37% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Co więcej, Forbes szacuje również, że giełda traci około 3 miliardów dolarów rocznie w wyniku zaprzestania pobierania opłat za handel spot Bitcoin (BTC).

Może Cię zainteresuje :

Komentarze