Metaverse – zestaw słuchawkowy Apple Reality Pro już na wiosnę

2 790

Zestaw słuchawkowy Apple Reality Pro do Metaverse zostanie wprowadzony na rynek wiosną 2023

Apple Inc., powszechnie znana jako Apple, to amerykańska międzynarodowa firma technologiczna z siedzibą w Cupertino w Kalifornii, która projektuje, rozwija i sprzedaje elektronikę użytkową, oprogramowanie komputerowe i usługi online. Firma jest najbardziej znana ze swoich produktów sprzętowych, takich jak smartfon iPhone, tablet iPad, komputer osobisty Mac, przenośny odtwarzacz multimedialny iPod, smartwatch Apple Watch, cyfrowy odtwarzacz multimedialny Apple TV i inteligentny głośnik HomePod. Apple jest również znane z tworzenia systemu operacyjnego Macintosh i odtwarzacza multimedialnego iTunes. Firma oferuje szeroką gamę oprogramowania, usług i ofert online, w tym między innymi systemy operacyjne iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS, sklep iTunes Store i przeglądarkę internetową Safari. Firma Apple została założona w 1976 roku przez Steve’a Jobsa, Steve’a Wozniaka i Ronalda Wayne’a i od tego czasu stała się jedną z najcenniejszych firm na świecie.

Przeczytaj także : Microsoft planuje nabyć 49% udziałów w ChatGPT

Zestaw słuchawkowy do Metaverse

Apple wypuszcza swój pierwszy zestaw urządzeń do funkcjonowania w przestrzeni Metaverse. Wysokiej klasy zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej, będzie po raz pierwszy udostępniony publicznie tej wiosny po latach prac rozwojowych.

Miłośnicy znanej marki spodziewają się premiery zintegrowanego zestawu słuchawkowego AR/VR wraz z nowymi iPhone’ami i innymi zaktualizowanymi gadżetami. Wraz z prezentacją nowych iPhonów firma zaprezentuje zestaw słuchawkowy Apple Reality Pro jako swoje pierwsze urządzenie na rynku przeznaczone specjalnie do świata Metaverse. System operacyjny zestawu słuchawkowego będzie nosił wewnętrzną nazwę xrOS lub „Borealis”.

Bloomberg twierdzi, że gigant technologiczny zadebiutuje z hybrydowymi słuchawkami do Metaverse w nadchodzących miesiącach. Prawdopodobnie przed doroczną konferencją Worldwide Developers Conference (WWDC) w czerwcu. Aplikacje dla gadżetu, który nazwać się bezie Reality Pro najwyraźniej są już opracowywane przez kilku niezależnych programistów.

Drożej niż u konkurencji

Prawdopodobnie zestaw słuchawkowy Reality Pro kosztować będzie ponad 3000 USD. To uczyni go znacznie bardziej kosztownym niż zestaw słuchawkowy Quest Pro o wartości 1499 USD wydanym niedawno przez Meta. Zestaw słuchawkowy Quest 2 VR także firmy Meta przeznaczony dla klientów indywidualnych kosztuje 399 USD i jest najtańszym urządzeniem do Metaverse.

3000 USD to dużo pieniędzy jak na sprzęt do noszenia. Ale produkty Apple są często droższe niż ich konkurenci, ponieważ mają wyższą jakość i więcej funkcji. Oczekuje się, że Apple Reality Pro będzie solidnym, samodzielnym zestawem zakładanym na głowę (niewymagającym komputera ani telefonu), zdolnym do odbioru cyfrowych efektów wizualnych, które będą realistycznie przetwarzały cyfrowe bodźce. Zestaw będzie przystosowany do uruchamiania złożonych gier i aplikacji rzeczywistości wirtualnej (VR).

Najnowszy produkt firmy z Cupertino już został okrzyknięty najodważniejszym krokiem Apple w kierunku Metaverse – metaświata, w którym użytkownicy wchodzą w interakcje z awatarami w ustawieniach 3D.

Jedną z wiodących firm realizujących ideę Metaverse jako tętniącego życiem centrum aktywności zawodowej, rekreacyjnej, gier i społeczności jest Meta, konkurentka Apple.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze