Microsoft planuje nabyć 49% udziałów w ChatGPT

2 467

Microsoft planuje nabyć 49% udziałów w ChatGPT

Jeśli jeszcze nie wiesz co to jest ChatGPT to znaczy, że zapadłeś w długi zimowy sen i właśnie przesypiasz coś bardzo wyjątkowego co zmieni świat w każdej dziedzinie życia.

Co to jest ChatGPT ?

ChatGPT to model języka konwersacyjnego opracowany przez OpenAI. Jest to rozszerzenie architektury GPT (Generative Pre-training Transformer), która została przeszkolona na ogromnym zbiorze danych zawierającym ponad 40 GB danych tekstowych i dostosowana do danych konwersacyjnych. Model jest w stanie generować tekst podobny do ludzkiego w szerokiej gamie stylów i formatów, w tym konwersacji.

Jedną z kluczowych cech ChatGPT jest możliwość generowania kontekstowo odpowiednich odpowiedzi na dany monit. Pozwala to zachować spójność i konsekwencję w rozmowie oraz generować odpowiedzi adekwatne do omawianego tematu. Ponadto ChatGPT jest wstępnie przeszkolony w zakresie szerokiego zakresu danych konwersacyjnych, co oznacza, że ma dużą wiedzę na różne tematy, dzięki czemu doskonale nadaje się do zadań takich jak odpowiadanie na pytania, generowanie dialogów i wyszukiwanie konwersacji.

Model jest udostępniany za pośrednictwem zestawu interfejsów API, które można zintegrować z różnymi aplikacjami, takimi jak chatboty, wirtualni asystenci i boty obsługi klienta, w celu zapewnienia interakcji z użytkownikami przypominających ludzi.

Jest to wysokowydajny wariant GPT-2 z dodatkowym mechanizmem kontrolnym umożliwiającym precyzyjne dostrojenie kontekstu konwersacji, co czyni go potężnym narzędziem do rozumienia języka naturalnego i zadań generowania.

Do czego może być użyty ChatGPT ?

ChatGPT może być używany do szerokiego zakresu zadań związanych z przetwarzaniem języka naturalnego, takich jak:

  1. Generowanie dialogu: ChatGPT może być używany do generowania odpowiedzi w rozmowie, dzięki czemu doskonale nadaje się do aplikacji takich jak chatboty i wirtualni asystenci. Można go używać do generowania spersonalizowanych i odpowiednich kontekstowo odpowiedzi na dane wprowadzane przez użytkownika, co może poprawić ogólne wrażenia użytkownika.
  2. Odpowiadanie na pytania: ChatGPT można dostosować do zestawu danych z odpowiedziami na pytania, dzięki czemu jest w stanie odpowiedzieć na szeroki zakres pytań. Może to być przydatne w aplikacjach, takich jak boty obsługi klienta, które mogą zapewnić szybkie i dokładne odpowiedzi na zapytania użytkowników.
  3. Uzupełnianie tekstu: ChatGPT może być również używany do uzupełniania danego monitu tekstowego. Może to być przydatne w aplikacjach takich jak edycja tekstu, gdzie model może służyć do sugerowania następnego słowa lub frazy w zdaniu.
  4. Tłumaczenie językowe: ChatGPT można również dostosować do generowania tekstu w innym języku z danych wejściowych, co jest przydatne do zadań związanych z tłumaczeniem językowym.
  5. Podsumowanie: można go używać do zadań podsumowujących, aby wyodrębnić główne myśli z dużego tekstu i wygenerować jego krótką wersję.
  6. Generowanie treści: można go dostosować do generowania treści dla różnych formatów, takich jak poezja, opowiadania, artykuły, wiadomości i wiele innych.
  7. Ogólnie rzecz biorąc, każde zadanie, które wymaga rozumienia lub generowania języka naturalnego, może potencjalnie skorzystać z ChatGPT. Elastyczność i duża baza wiedzy zapewniana przez wstępnie wytrenowany model sprawiają, że jest to potężne narzędzie do szerokiego zakresu zadań związanych z przetwarzaniem języka naturalnego.

Przeczytaj także : Shiba Inu zaczyna współpracę z Bugatti Group

Wszyscy mówią o ChatGPT

Obecnie ChatGPT jest jedną z najczęściej omawianych rzeczy w sieci. Program AI jest używany do przekazywania informacji zwrotnych, szkiców raportów i tworzenia nowego oprogramowania.

Okazuje się, że Microsoft prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia OpenAI, firmy macierzystej ChatGPT. Technologiczny gigant jest gotów wydać na zakup ponad 10 miliardów dolarów.

Klauzula zawarta w umowie odnośnie w inwestycji Microsoftu jest nietypowa. Dopóki OpenAI nie zwróci inwestorowi pierwotnego finansowania, organizacja non-profit otrzyma 75% zysków firmy.

Ponadto zostanie dokonana modyfikacja praw własności w OpenAI. Po dokonaniu inwestycji Microsoft posiadać będzie 49 procent udziałów, a pozostała część zostałaby podzielona między kilku inwestorów. 2% zostanie przekazane organizacji macierzystej OpenAI.

Plany inwestycyjny OpenAI

OpenAI – firma zajmująca się sztuczną inteligencją jest w trakcie poszukiwania kapitału o wartości 29 miliardów dolarów. Firma proponuje inwestorom na wczesnym etapie inwestycji i pracownikom odkupienie akcji po umówionej cenie. W pierwszym roku OpenAI wystartowało jako organizacja non-profit, której misją jest ułatwianie bezpiecznego powszechnego wykorzystania sztucznej inteligencji.

Zmieniła jednak swoją strategię biznesową i w 2019 roku stała się nowatorskim przedsiębiorstwem o „ograniczonym zysku”. Microsoft włożył wówczas w firmę 1 miliard dolarów i podzielił inwestycje na gotówkę i kredyty w chmurze.

Właściciel ChatGPT przewiduje zysk w wysokości 1 miliarda dolarów do 2024 roku. Ze względu na zainteresowanie Google ekosystemem AI, najnowszy sojusz z Microsoftem może okazać się dobrodziejstwem dla firmy. W rezultacie Microsoft może osiągnąć nowe zyski dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

Ciekawe odpowiedzi na pytania zadane sztucznej inteligencji

ChatGPT odpowiada na różne nawet skomplikowane pytania i wykonuje zadane mu złożone zadania matematyczne.

Po zobaczeniu głośnego filmu na Netflixie zapytałem chata odnośnie Johna McAfee.

Już teraz możesz porozmawiać z ChatGPT na każdy temat a jego wiedza nie jest porównywalna z wiedzą człowieka. To jest rewolucja.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze