„Scentralizowany shitcoin”, „scam”… | Wokół Hedera Hashgraph zbierają się czarne chmury

Blockchainowy startup Hedera Hashgraph (HBAR) bije się ze złą famą na Twitterze. Pojawiają się doniesienia, że usunięto niektóre węzły sieci. W tle mówi się o możliwości dumpu tokena przez inwestorów, którzy są niezadowoleni z wyników Hedery. Do tego dochodzi dyskusja związana z używaniem logo Hedera i oskarżenia w dość mocnych słowach. Co się dzieje?

Hedera mówi, że jej węzły nie są offline

Wczoraj rano @Scams_alarms zgłosił, że 4 z 13 węzłów Hedery przeszło w tryb offline bez żadnego wyjaśnienia.

https://twitter.com/Scams_alarms/status/1211586593531797506

Te rewelacyjne doniesienia pojawiły się dzień przed odblokowaniem 500 milionów HBAR.

Hedera złożyła inwestorom i środowisku spore obietnice. Forbes pisze o blockchainie, który jest w stanie obsłużyć 10 000 transakcji na sekundę. Wczorajsze domniemania o tym, że cztery węzły są podobno offline, wywołało zatem ogromne zdziwienie i obawy.

Zenobia Godschalk z zespołu Hedera stwierdziła wczoraj w rozmowie z NewsBTC, że węzły nie są wyłączone.

Scentralizowane Blockchainy – problemy z SAFT

Pojawiły się także problemy związane z Simple Agreement for Future Tokens (SAFT) – umowami inwestycyjnymi oferowanymi inwestorom przez deweloperów Hedery.

@Scams_alarms informuje, że z powodu nieproporcjonalnych cen w SAFT 1, 2, 3a i 3b, cena za token jest bardzo zawyżona. W związku z tym ostrzegł, że nabywcy SAFT 1 prawdopodobnie wysyłają miliony na Binance w celu dokonania dumpu ceny.

Innym godnym uwagi punktem jest to, że organ zarządzający Hedery – Hedera Governing Council, która kontroluje i zabezpiecza sieć – ma w swoich szeregach tak duże firmy jak Boeing czy Deutsche Telekom. To powoduje obawy o brak prawdziwej decentralizacji.

Sprawa logo

Zespół stoi również w obliczu oskarżeń o „zastraszanie” społeczności i niedopuszczanie do używania logo Hedera. Dla entuzjastów BTC taka odmowa używania logo przez społeczność podkreśla konieczność naprawdę zdecentralizowanej platformy kryptowalut.

Według @Scams_alarms, @chasker, który w swoim bio na Twitterze umieścił informację, że pracuje dla Hedery, poprosił społeczność o nieużywanie oficjalnego logo startupu:

hedera
źródło: @scams_alerts

Jeśli chodzi o ten wątek, Zenobia Godschalk przekazała następujące oświadczenie dotyczące używania logo Hedera:

Jeśli chodzi o użycie logo, prawdą jest, że logo nie może być używane w kanałach innych niż Hedera. Ma to na celu zapobieżenie oszustwom. Ludzie mogą myśleć, że te kanały dostarczają informacji z Hedery.

Kurs HBAR spada pomimo wielkich obietnic

Hedera Hashgraph wprowadziła swój blockchain we wrześniu po dość długim okresie testowym. Według firmy, jej blockchain jest w stanie obsłużyć 10 000 transakcji na sekundę, w porównaniu z 15 transakcjami na sekundę w przypadku Ethereum i 2,8 w przypadku łańcucha bloków Bitcoin.

W ubiegłym roku firma zebrała ponad 124 miliony dolarów w trzech rundach sprzedaży tokenów dostępnych tylko dla akredytowanych inwestorów. Dystrybucja tokenów rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego rok. Od tamtej pory w portfelach inwestorów alokowano ponad 1,4 miliona HBAR.

Na Twitterze pojawiły się niepochlebne komentarze odnośnie projektu Hedera. Oto jeden z nich:

hashgraph scam
źródło: @cryptoGamerClub

W ciągu ostatnich 24 godzin kurs HBAR spadł prawie o 12% do 0,0114 USD.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze