Hedera Hashgraph wraz z IBM i Tata tworzy sieć podobną do Ethereum i Libra

2 513
Wiele przedsiębiorstw prześciga się w sposobie implementacji blockchaina do swoich modeli biznesowych. Zwiększają się również wymagania wobec tej technologii. Ostatnio do wyścigu stanęły kolejne wielkie marki – IBM i Tata, które podjęły współpracę z Hedera Hashgraph.

Obietnica sukcesu?

Rada Hedera Hashgraph, do której dołączyły IBM i Tata, składać się będzie z nawet 39 różnych organizacji i przedsiębiorstw. Organizacje te działają w obszarze 18 różnych branż na całym świecie. Członkowie rady odpowiedzialni są za czuwanie nad zmianami oprogramowania, które mają nieść stabilność i decentralizację sieci Hedera.

Sieć Hedera – PoS ze swoją własną kryptowalutą

Tworzona przez Hedera Hashgraph sieć operować będzie przy pomocy swojego własnego tokena – HBAR, który będzie pełnić rolę zabezpieczenia i zachęty dla funkcjonowania algorytmu Proof of Stake (PoS), na którym oparta będzie sieć. Zadaniem blockchaina będzie wspieranie tworzonych zdecentralizowanych aplikacji, a także operowanie płatnościami peer-to-peer.

Rada wyemituje token pod koniec lata tego roku, a w tym samym czasie ma on również zostać dodany na giełdy. Całkowita podaż wynosić będzie 50 miliardów coinów.

IBM i Tata Communications to pierwsze wielkie firmy technologiczne, które dołączyły do inicjatywy, natomiast pozostałe przedsiębiorstwa to takie marki jak Nomura i Deutsche Telekom.

Hedera Hashgraph a Libra i Ethereum

Całość systemu Hedera Hashgraph przejawia podobieństwo do projektu Libra, tworzonego przez Facebooka. Sama sieć oraz kryptowaluta mają być niezależne względem przedsiębiorstw. Również w przypadku projektu Facebooka – odpowiedzialna za niego jest bezpośrednio Libra Association.

Dodatkowo, projekt zakłada również osiągnięcie podobnych funkcjonalności jak Ethereum. W tworzeniu zdecentralizowanych aplikacji mają pomóc takie funkcjonalności, jak smart contracty wykorzystujące język Solidity. Jak dowiadujemy się poprzez stronę – inteligentny kontrakt będzie można zaprogramować w Solidity, a następnie uruchomić poprzez Hedera.

Do użytku dla developerów oddany zostanie również Software Development Kit (SDK), który ułatwi projektowanie zdecentralizowanych aplikacji przy pomocy gotowych bibliotek.

Grupa Hedera nie boi się korzystać z gotowych rozwiązań, które zostały zaproponowane przez inne podmioty działające na rynku blockchainowym.

IBM o współpracy

Gigant technologiczny już wcześniej wyraził swoje zainteresowanie blockchainem przy okazji współpracy z Walmartem czy Maersk, a Jerry Cuomo, wicedyrektor ds. technologii blockchain IBM, nie kryje entuzjazmu:

“Jesteśmy podekscytowani dołączeniem do rady Hedera i możliwością odkrywania nowych możliwości między sieciami publicznymi i specjalistycznymi. Hyperledger pokazał, że jest standardem wykorzystywanym przez przedsiębiorstwa do budowania, zarządzania i wdrażania rejestrów opartych o blockchain”

Hedera Hashgraph skupi się na tworzeniu implementacji blockchaina przez wielkie firmy z wykorzystaniem założeń Hyperledger. Cuomo dodał także:

“Wierzymy, że Hedera może pomóc zapewnić ciekawe sposoby na ulepszenie i uproszczenie wdrożenia Hyperledger Fabric w przedsiębiorstwach. Ułatwi to grupom budowanie i rozrastanie sieci”

Komentarze