Samsung wprowadzi portfel kryptowalut do większej ilości smartfonów

1 475

Przedsiębiorstwa produkujące smartfony i inne urządzenia elektroniczne, coraz częściej wprowadzają portfele kryptowalutowe do swoich urządzeń. Jeden z największych producentów smartfonów na świecie, Samsung, informował o wdrożeniu portfela kryptowalutowego do telefonu Samsung Galaxy S10. Jak się jednak okazuje, firma planuje rozszerzyć swoje działania dla społeczności kryptowalut. Koreański gigant planuje wprowadzić funkcje portfela do większej liczby urządzeń z linii Galaxy – tych bardziej budżetowych.

Samsung jako firma o bardzo szerokim spektrum działalności, od kilku lat współpracuje z wieloma firmami, aby wdrażać rozwiązania blockchainowe. Dopiero na początku tego roku potwierdzono, że najnowszy Samsung Galaxy S10 uzyska specjalną aplikację – portfel kryptowalutowy. Niestety, cena najnowszego Galaxy S10 nie zachęca do zakupu tylko i wyłącznie po to, aby posiadać wbudowany portfel krypto. Żeby temu sprostać, Samsung zamierza wprowadzać portfel i funkcje blockchain do większej ilości budżetowych urządzeń z linii Galaxy.

„Zmniejszymy bariery dla nowych doświadczeń, stopniowo rozszerzając liczbę modeli Galaxy obsługujących funkcje blockchain. Rozszerzymy także nasze usługi na kraje docelowe po Korei, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.” – powiedział Chae Won-cheol, dyrektor ds. strategii produktu w firmie Samsung

Koreański gigant technologiczny planuje również współpracę z firmami telekomunikacyjnymi w celi opracowania mobilnych kart identyfikacyjnych opartych na blockchainie (uwierzytelnianie tożsamości cyfrowej).

Samsung blockchain kryptowaluty
źródło: pexels/pixabay

HTC Exodus 1s – portfele krypto coraz bardziej mainstreamowe

Nie można ukryć faktu, że firmy elektroniczne coraz chętniej sięgają po funkcje wspierające kryptowaluty. Jest to poniekąd podyktowane rozwojem i popularnością kryptowalut, a firmy te chcą iść z duchem czasu, nie odstępując swoich użytkowników na krok. Tajwańskie przedsiębiorstwo HTC jest kolejną znaną marką, która rozpoczęła wprowadzanie rozwiązań blockchainowych do swoich produktów. W ostatnich doniesieniach, firma HTC zakomunikowała o planach nowego smartfona Exodus 1s z funkcjami blockchain – będący pełnym węzłem sieci Bitcoin. Poprzednikiem tego sprzętu był HTC Exodus, który działa w oparciu o Lighting Network (LN), prywatny, otwarty protokół typu open source, zapewniający dwukanałową ścieżkę transakcji i mikropłatności.

Co sądzicie o wprowadzeniu portfela krypto do smartfonów Galaxy? Czy korzystalibyście z samsungowego portfela? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze