Samsung: blockchain może poprawić efektywność produkcji

682
Coraz więcej przedsiębiorstw zaczyna doceniać możliwości technologii łańcucha bloków. Jednym z nich jest Samsung, południowokoreńska korporacja przodująca w produkcji podzespołów elektronicznych. Niedawne plotki na temat integracji najnowszego Samsunga Galaxy S10 z portfelem kryptowalutowym okazały się prawdą, pomimo ich wcześniejszego zdementowania przez firmę. Teraz CEO Samsung SDS (jednej z firm Samsung Group) wypowiedział się o zastosowaniu blockchaina w procesie produkcji. Twierdzi, że może on znacznie powiększyć jej efektywność.

Samsung

Prezes i CEO Samsung SDS, firmy IT należącej do południowokoreańskiego konglomeratu technologicznego Samusung Group uważa, że blockchain może poprawić efektywność produkcji. Wypowiedź Hong Yuan Zhen została przytoczona 26 marca przez lokalny serwis informacyjny – Sina Technology News. Według publikacji, CEO podzielił się swoją opinią podczas Boao Forum for Asia 2019 Annual Meeting, które miało miejsce w chińskiej prowincji Hainan w dniach 26-29 marca.

Hong Yuan Zhen podkreślił znaczenie, jakie mają analizy danych oraz progonozy w czasie rzeczywistym. W połączeniu z technologią blockchain mogą prowadzić do znacznych wzrostów produktywności.

W całym procesie zarządzania łańcuchem dostaw bardzo ważna jest komunikacja. Dane muszę być zbierane, a przez blockchain i AI (sztuczna inteligencja) możemy poprawić i uwiarygodnić ten proces. Będziemy wtedy mogli „lepiej” dzielić się informacjami, a więc korzyść jest oczywista.

Samsung blockchain

Prezes Samsung SDS wierzy, że digitalizacja jest czymś więcej niż techniczną zmianą. Technologia łańcucha bloków to nie tylko wsparcie w sensie technologicznym, ale nowy koncept, który stanowi podstawę dla nowoczesnych rozwiązań.

Jak pisaliśmy już jakiś czas temu, Samsung Galaxy S10 będzie wyposażony w kryptowalutowy portfel obsługujący Ethereum (ETH) i Bitcoina (BTC). Po przeciekach, które spowodowały snucie domysłów na temat obecności tej funkcji w nowym modelu smartfona, Samsung zdementował te informacje. W lutym  firma wydała jednak oficjalny komunikat, który potwierdził integracje Samsunga Galaxy S10 z kryptowalutowymi portfelami.

Galaxy S10 jest zbudowany w systemie bezpieczeństwa Samsung Knox, a także jest bezpiecznym miejscem popartym sprzętowo. Znajdują się w nim klucze prywatne dla blockchainowych usług mobilnych.

Co uważacie o działaniach Samsunga? Zapraszam od dyskusji!

Komentarze