Salwador drugim MicroStrategy

Salwador (pierwszy kraj, który uznał BTC za prawny środek płatniczy) stopniowo staje się drugim MicroStrategy. Chociaż zakupy, jakich dokonuje położy w Ameryce Środkowej kraj nie są aż tak spektakularne jak w przypadku firmy kierowanej przez Michaela J. Saylora, to burmistrz Salwadoru wykorzystuje każdą okazję, aby powiększyć ilość posiadanych BTC.

Tym razem Nayib Bukele poinformował o dokupieniu 21 Bitcoinów w związku z… 21 dniem 21 roku 21 wieku.

Nayib Bukele dokupił 21 BTC w imieniu Salwadoru

Aktualna wartość najnowszego zakupu Salwadoru to około 1 033 503 USD. Co ciekawe tym razem zakup miał miejsce podczas delikatnego odbicia (pomiędzy 20 a 21 grudnia kurs BTC wzrósł z niecałych 46 000 do ponad 48 000 USD). Wcześniej natomiast Salwador wykorzystywał spadki, aby kupować „dip”, o czym pisaliśmy w artykule: Kurs Bitcoina spada, a Salwador kupuje.

O kolejnym zakupie Nayib Bukele poinformował na Twitterze: kupujemy 21 Bitcoinów z tej okazji.

„And we are buying 21 #bitcoin for the occasion 🥳”.

Opublikowana dzisiaj wiadomość zebrała już ponad 5 700 polubień, a 670 użytkowników przekazało ją dalej.

Najnowszy zakup pokazuje, że prezydent Salwadoru bardziej niż w pogłębienie spadków wierzy we wzrost kursu Bitcoina.

Obligacje Salwadoru oparte o BTC

Według niektórych źródeł MicroStrategy chce w najbliższym czasie zacząć pożyczać swoje Bitcoiny (więcej informacji znajdziesz w artykule: Co MicroStrategy planuje zrobić ze swoimi bitcoinami?). Okazuje się, że również Salwador nie zamierza jedynie hodlować swoich kryptowalut. Już w przyszłym roku mają zostać wyemitowane obligacje oparte na Bitcoinie. W tym celu Salwador nawiązał współpracę z Blockstream.

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży obligacji mają zostać wykorzystane do sfinansowania budowy bitcoinowego miasta, w którym koparki BTC będą zasilane energią pochodzącą z wulkanu (zobacz również: Prezydent Salwadoru zapowiada „pierwsze kroki” w kierunku miningu BTC z wykorzystaniem energii z wulkanów).

Co sądzisz o ostatnich zakupach Salwadoru? Czy BTC w cenie poniżej 50 000 USD można uznać za dobrą okazję?

Komentarze