Ripple inwestuje $100 milionów dolarów w gry wideo

1 386
Xpring, wspierająca blockchainowe projekty firma wraz z Forte, deweloperską platformą blockchainową utworzyli fundusz $100 milionów na rzecz wsparcia twórców gier.100 milionów dolców w gry wideo

We wtorek, prosto z San Francisco otrzymaliśmy informację o powstaniu funduszu gamingowego w postaci 100 milionów dolarów z inicjatywy Ripple Xpring i Forte. Fundusz ma na celu wesprzeć twórców gier i przyspieszyć adopcję technologii blockchain w branży gier.

W głównej mierze projekt funduszu koncentruje się na pomocy deweloperom pracującym nad żywą ekonomią w grach wideo z min. 50 000 użytkowników chcą użyć blockchaina w projektowaniu bądź ulepszyć procesy biznesowe. Forte z kolei, jako deweloperska platforma blockchainowa przeznaczona dla branży growej zarządza całym funduszem.

Platforma Forte ma zapewnić użytkownikom, twórcom gier łatwą integrację technologii i dostęp do odpowiednich narzędzi w budowie mikrotransakcyjnej ekonomii w grach. Wszystko to we współpracy z Ripple i rozwiązaniami przez nich opracowanymi.

Jedno z tych rozwiązań to otwartoźródłowy protokół Interledger pełniący funkcję pary zasad porozumienia, rozliczenia. Drugie rozwiązanie polega na Codius, otwartoźródłowej platformie hostingowej dla inteligentnych programów i ma za zadanie nie zakłócać transakcji pomiędzy blockchainami.

Gry wideo – Blockchain Gaming

Branża gier już od jakiegoś czasu jest na celowniku przedsiębiorców, którzy próbują tworzyć gry na blockchainie, często w formie DApp. Jednakże wyżej przedstawiona współpraca zamierza wspierać twórców pracujących nad już powstałymi, wysokiej rangi projektami, zamiast tworzyć nowe. Prowadzi to do zastąpienia monetyzacji (mikropłatności) i obecnej ekonomii w grach online przez ekosystem blockchainowy.

Forte wychodzi temu naprzeciw i wraz z zespołem weteranów branży gier (Unity, Kabam, GarageGames) próbują do tego doprowadzić. Brett Seyler, CO platformy Forte podkreśla:

Gaming to globalna, $140 miliardowa branża prowadzona w głównej mierze przez ekonomie mikrotransakcji. Wierzymy, że przyniesie jej ogromne korzyści integracja i odporność technologii blockchain.Warto dodać, że Forte jest wspierane przez wielu znamienitych inwestorów, partnerów, a wśród nich są m.in. a16z crypto, Andreessen Horowitz, Coinbase Ventures, założyciel Coinbase czy Earn.com.

Jak Wam się podoba projekt funduszu Ripple Xpring i Forte? Czy gry wideo i mikropłatności to właściwe pole do popisu dla blockchaina?

Komentarze