Rezydencja warta ponad 27 milionów dolarów dostępna za Bitcoiny

968

Na listę nieruchomości, które można kupić za BTC, trafiła kolejna rezydencja. Tym razem chodzi o położoną w Houston posiadłość należącą do prawnika Tony’ego Buzbee.

Wyceniona na 27,5 miliona dolarów rezydencja jest jedną z najdroższych nieruchomości w całym mieście. Na cenę wpływa między innymi duża powierzchnia (12 000 stóp kwadratowych, co daje około 1 114 m²) oraz położenie w ekskluzywnej dzielnicy River Oaks.

Luksusowe nieruchomości dostępne za Bitcoiny

Tony Buzbee nie jest oczywiście pierwszą osobą, która chce sprzedać luksusowy apartament i jako formę płatności przyjmuje BTC. W czerwcu ubiegłego roku informowaliśmy, że David Guetta chce sprzedać apartament za 14 milionów dolarów w BTC lub ETH. Przy okazji warto wspomnieć o nietypowym rozwiązaniu wprowadzonym przez Bacon Protocol, jakim jest pożyczka pod zastaw nieruchomości w formie NFT.

Rezydencja za 26,5 miliona dolarów

Posiadłość, za którą można zapłacić w najpopularniejszej kryptowalucie (przy obecnym kursie na poziomie 43 802 USD wymagałoby to około 605 Bitcoinów) ma pięć sypialni, siłownię, salę kinową, pokój gier, bibliotekę i piwnicę na wino. Ewentualny nabywca nie będzie się musiał martwić o to, gdzie zaparkować, ponieważ wraz z nieruchomością zyska garaż na sześć samochodów.

Dlaczego Tony Buzbee sprzedaje swoją nieruchomość?

Akceptowanie płatności w kryptowalucie wiąże się z ryzykiem, że jeżeli za jakiś czas cena BTC spadnie, to Buzbee będzie musiał wstrzymać się z wymienieniem Bitcoinów na fiaty lub po prostu poczekać na kolejne wzrosty. Dla prawnika nie stanowi to jednak problemu, szczególnie że podobnie jak w wielu innych rejonach, rynek nieruchomości w Teksasie jest obecnie przegrzany. Dodatkowo sprzedaż rezydencji ma oznaczać zakończenie pewnego etapu (Buzbee niedawno ponownie się ożenił).

Przy takich kwotach doskonale widać zalety płatności realizowanych z wykorzystaniem BTC: pełna transparentność, bezpieczeństwo i brak uciążliwej konieczności czekania na zaksięgowanie przelewu przez bank.

Co sądzisz o płaceniu kryptowalutami za nieruchomości? Czy chciałbyś skorzystać z takiej opcji? A może miałeś okazję zapłacić za coś nietypowego z wykorzystaniem BTC?

Komentarze