Ranking giełd kryptowalut od CryptoCompare | Kto zajął 1 miejsce?

4 841

Ranking giełd kryptowalut opublikowany przez CryptoCompare za czwarty kwartał 2019 r. to ponad 100 stron doprawdy wciągającej lektury. Która z giełd zajęła w nim pierwsze miejsce?

Podstawowe wskaźniki, na podstawie których przygotowano ranking giełd kryptowalut to: ochrona przed ryzykiem, wolumeny, bezpieczeństwo oraz stopień uregulowania.

ranking giełd kryptowalut cryptocompare
źródło: CryptoCompare

Gemini, która zajęła pierwsze miejsce w trzecim kwartale, spadła o 77,5 punktów, podczas gdy itBit po raz pierwszy zajął pierwsze miejsce sprawiając niespodziankę wynikiem 76,8 punktów. Coinbase zachowała miejsce trzecie z wynikiem 75,6 punktów. Co ciekawe, giełda otrzymała 5 „punktów karnych” z powodu prędkości przetwarzania danych dostarczanych przez API. Tak czy inaczej, w podstawowym wymiarze ratingu, wszystkie trzy giełdy otrzymały oceny AA.

ranking giełd kryptowalut
źródło: CryptoCompare

Coinbase uzyskała najwyższy poziom bezpieczeństwa na poziomie 19,9 punktów, aczkolwiek wspomniane wyżej 5 punktów kary zepchnęło firmę na trzecie miejsce. Według Trustpilot, Coinbase oceniana jest jednak na około 1,8 na 5 punktów. Średni czas odpowiedzi publicznego interfejsu API REST i średni limit ocen użytkowników były znacznie niższe w porównaniu do innych giełd z ratingiem AA.

Poloniex spadł o 9 miejsc na 17 pozycję. Bitfinex, prawdopodobnie ze względu na ilość pozwów złożonych przeciwko nim w ubiegłym roku, nie wypadł dobrze pod względem zgodności z prawem. Zaskakujący jest również fakt, że uplasowany na 84 miejscu OpenLedger uzyskał najlepszą ocenę w ramach wskaźnika jakości rynkowej.

W rankingu znalazło się w sumie 159 giełd kryptowalut. 48 z nich uzyskało ocenę B lub wyższą. Przypisano im około 27% wolumenu, co stanowi spadek z 33% w porównaniu z poprzednim kwartałem. W tym samym czasie giełdy klasy C stanowiły aż 53% stawki, która znalazła się w rankingu.

kategorie giełd
źródło: CryptoCompare

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze