Protokół Red Eyes w testach alfa | Go Ethereum!

Branża blockchain nieustannie ewoluuje wraz z rozwojem i innowacjami w zakresie oprogramowania i technologii. Konkurencja jest wysoka. Każdy istniejący projekt jest wciąż intensywnie rozwijany i ma wiele problemów do rozwiązania.

Ladies & gentlemen – Raiden Network!

Jednym z takich projektów jest Ethereum, który jest jednym z najpopularniejszych i powszechnie stosowanych projektów blockchain w branży.

Ethereum stanowi platformę dla programistów do tworzenia i wdrażania zdecentralizowanych aplikacji (dapps) i inteligentnych kontraktów. Pozwala również na tworzenie nowych kryptowalut (tokenów ERC-20 i ERC-721) i posiada własną krypto walutę znaną jako Ether (ETH).

Ethereum aspiruje do miana wiodącej platformy blockchain z możliwością przetwarzania 1 miliona transakcji na sekundę. Projekt blockchain, który chce pomóc Ethereum osiągnąć ten cel, to Raiden Network.

W tym filmie wyjaśniono dokładnie, jak działa ten protokół:

Protokół Red Eyes – „Czerwone oczy” sieci Ethereum

Raiden Network opracował rozwiązanie o nazwie „Protokół Red Eyes”, który ma na celu skalowanie transferu tokenów w sieci Ethereum. Protokół jest teraz dostępny na żywo w głównej sieci Ethereum w fazie testów alfa.

Deweloperzy zachęcają użytkowników do testowania protokołu podczas uczestnictwa w programie „bug bounty Raiden Network”. Ponieważ protokół jest nowy, zespół Raiden Network podjął silne środki zaradcze w celu ograniczenia szkód spowodowanych przez błędy lub jego niewłaściwe użytkowanie.

Jak podano w oficjalnym wpisie informującym o uruchomieniu Red Eyes:

Wprowadzono limit wpłat (0,15 ETH na kanał / 250 ETH całkowita maksymalna wartość sieci). Raiden Network w wersji Red Eyes jest ograniczona do sieci jednego tokena – WETH (wrapped Ether).

Podstawowe funkcjonalności bieżącej edycji Red Eyes

Funkcje, które użytkownicy mogą testować w tej wersji Red Eyes to:

  • Otwieranie, uzupełnianie, zamykanie i ustalanie kanałów płatniczych
  • Transfery pojedyncze i wielokrotne
  • Automatycznie dołączanie do sieci tokenów i otwieranie kanałów z peer’ ami
  • Interfejs API REST z punktami końcowymi dla wszystkich funkcjonalności
  • Przeprojektowany WebUI
  • Raiden Explorer, wizualizacja stanu na żywo sieci
  • Przepisane i bardziej wydajne paliwowo smart kontrakty
  • Ulepszony protokół postępowania w przypadkach skrajnych
  • Odzyskiwanie w przypadku niewłaściwego wyłączenia węzła Raiden
  • Integracja protokołu transportowego Matrix do przesyłania komunikatów

Aby rozpocząć testowanie, deweloperzy zalecają przeczytanie dokumentacji i pobranie ostatniej, najnowszej wersji Raiden Network z GitHub.

Aktualne ograniczenia

Obecna wersja Red Eyes ma kilka ograniczeń ze względu na fazę testowania. Na przykład nie ma wsparcia dla usług stron trzecich w celu monitorowania kanałów w imieniu węzłów lub usług wyszukiwania ścieżek.

Nie ma też wsparcia dla modernizacji inteligentnych kontraktów w sieci. Jedynym sposobem na uaktualnienie sieci jest zamknięcie wszystkich kanałów i ponowne wdrożenie nowego smart kontraktu oraz ponowne otwarcie kanałów.

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa i znane problemy

Oficjalny post na blogu o wydaniu protokołu Red Eyes Raiden Network zawiera obszerną listę, dotyczącą bezpieczeństwa i wymagań systemowych, aby zmniejszyć ryzyko i zapobiec utracie pieniędzy.

Dodatkowo zwrócono uwagę, że ​​utrata środków przeznaczonych na testy jest nadal możliwa, nawet jeśli postępuje się w zgodzie z zaleceniami. W związku z powyższym, developerzy zachęcają użytkowników do zachowania ostrożności.

Co oznacza wdrożenie Red Eyes w ramach Raiden Network dla Ethereum?

Kiedy Ethereum (ETH) był już blisko swojego rekordowego poziomu na początku tego roku, sieć stała się mocno przeciążona przez zwiększoną ilość transakcji.

Po pomyślnym wdrożeniu Raiden Network w całości sieć Ethereum obsłuży 1 milion transakcji na sekundę. Ethereum osiągnie to poprzez przetwarzanie transakcji poza siecią, co spowoduje szybsze i tańsze transakcje w sieci.

Protokół Red Eyes Raiden Network jest bardzo podobny do Lightning Network dla Bitcoin. Obydwie implementacje proponują rozwiązanie problemu skalowania poprzez dokonywanie go poza łańcuchem w celu przeprowadzania szybszych i tańszych transakcji.

Pamiętacie, jak na początku listopada pytaliśmy, dlaczego Ethereum nie umiera, a wręcz ma się bardzo dobrze? Jak widać, deweloperzy nie próżnują i sprawy cały czas idą do przodu:)

Co sądzicie na temat Red Eyes i Raiden Network? Czy proponowane rozwiązania to recepta na rozwój sieci Ethereum? Zapraszam do dyskusji!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze