Prezydent Salwadoru: Steve Hanke to idiota

2 190

Najbardziej probitcoinowy prezydent na świecie nazwał profesora ekonomii stosowanej Steve’a Hanke idiotą, ponieważ ten skrytykował plany wykorzystania energii z wulkanów do kopania Bitcoinów.

Debata na ten temat miała miejsce po tym, jak w ostatnich dniach doszło do kilkunastoprocentowego spadku kursu najważniejszej kryptowaluty.

Czy można kopać BTC z wykorzystaniem energii z wulkanów?

Niedługo po uznaniu Bitcoina za oficjalną walutę Salwadoru prezydent Nayib Bukele zapowiedział kopanie bitcoinów z wykorzystaniem energii z wulkanów. Chociaż wiele osób nie uwierzyło w takie zapowiedzi, to pod koniec września Bukele udostępnił nagranie podpisane emoji przedstawiającym wulkan, hasztagiem Bitcoin i flagą Salwadoru (więcej informacji znajdziesz w artykule: Prezydent Salwadoru zapowiada „pierwsze kroki” w kierunku miningu BTC z wykorzystaniem energii z wulkanów).

Nagranie przedstawia elektrownię geotermalną oraz mężczyznę, który najprawdopodobniej instaluje sprzęt do kopania BTC, co mogłoby wskazywać, że Salwador rzeczywiście pracuje nad wykorzystaniem darmowej energii do wydobywania Bitcoinów.

Według Steve’a Hanke (profesora ekonomi stosowanej na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa) proponowane przez Nayiba Bukele miasto Bitcoin City jest tak samo przygotowane, jak Floryda na śnieg. Reklamowane źródło energii dla miasta to nieaktywny wulkan.

„Nayib Bukele’s proposed Bitcoin City is as prepared as Florida is for snow. The advertised power source for the City is an inactive volcano”.

Na odpowiedź prezydenta Salwadoru nie trzeba było długo czekać. Na swoim twitterowym koncie (@nayibbukele) potwierdził, że to oczywiste, że wulkan jest nieaktywny. Dodał również, że większość energii geotermalnej wydobywana jest z odwiertów robionych w pobliżu nieaktywnych wulkanów. Na koniec zapytał, dlaczego ktoś miałby budować miasto pod aktywnym wulkanem?

„This guy 😂

Of course is an inactive volcano you id10t!

Most geothermal power is extracted from wells near INACTIVE VOLCANOES!

Why would you build a city below an ACTIVE VOLCANO? 🤦🏻”

Co sądzisz o odpowiedzi prezydenta Salwadoru? Czy istnieje szansa, że za jakiś czas rzeczywiście powstanie Bitcoin City, a kopanie BTC z wykorzystaniem energii z wulkanu nie będzie nikogo dziwiło?

Komentarze