Premiera Bakkt | Ile kontraktów na BTC pierwszego dnia?

Wczorajsza premiera Bakkt nie przyniosła oczekiwanych fajerwerków. 23 września wystartowała długo oczekiwana platforma kontraktów futures na BTC. W przeciągu pierwszych dwóch godzin od startu zanotowano handel z udziałem zaledwie 7 bitcoinów. Czy na koniec dnia było lepiej?

Na koniec pierwszego dnia obrotu na Bakkt zakontraktowano 71 transakcji futures. Ponadto zakupiono również jeden dzienny kontrakt futures, który zamknął się kwotą 9795 USD. Analitycy twierdzą, że powolny start długo wyczekiwanej platformy bynajmniej nie przekreśla jej potencjału.

Autostrada Bakkt

Kontrakty Bakkt są regulowane, ubezpieczone i rozliczane w bitcoinach. Dlatego ekosystem może działać niezależnie bez interwencji dolara lub banków. Mati Greenspan, starszy analityk rynku w eToro, powiedział:

Jeśli regularna giełda to wzloty i zjazdy dla bitcoinów, Bakkt jest jak ośmiopasmowa autostrada. Nie ocenia się, jak dobra jest autostrada na podstawie natężenia ruchu w dniu otwarcia.

kurs btc bakkt
Wykres kursu Bitcoina od TradingView

Według analityków kurs bitcoina znajduje się na granicy kontynuacji trendu byka lub początku niedźwiedziego odwrócenia. Jacob Canfields, wiodący analityk wykresów, napisał na Twitterze:

Co z inwestorami detalicznymi?

Dyrektor operacyjny Bakkt Adam White mówił wczoraj o tym, w jaki sposób Bakkt zapewni również odbicie dla inwestorów detalicznych. Według niego, inwestorzy detaliczni mogą znaleźć drogę do sukcesu z Bakkt z udziałem firm maklerskich. White komentował:

Nie tylko premiera Bakkt

Bakkt zwrócił wczoraj całą uwagę na wolumen obrotu. Równolegle działające światowe giełdy pracowały bez przeszkód. Na CME handlowano 100 mln USD w kontraktach BTC 23-go, BitMEX handlował 270 000 BTC (2,7 mld USD) w ciągu ostatnich 24 godzin. Gabor Gurbacs z VanEck napisał:

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy uważacie, że Bakkt rozkręci się na dobre? Zapraszamy do komentowania.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze