Portfele Alamedy notują tajemniczą aktywność

4 464

Portfele Alamedy notują tajemniczą aktywność kilka dni po zwolnieniu SBF za kaucją – społeczność zastanawia się nad nieczystą grą wokół Sama Bankmana Frieda

Zaledwie kilka dni po zwolnieniu Sama Bankmana Frieda za kaucją obserwowany jest ruch funduszy z portfeli Alameda. Kontrowersje w sprawie SBF nie maleją.

Portfele kryptograficzne powiązane z upadła firmą handlową Alameda Research, siostrzaną firmą FTX, zostały przyłapane na dokonywaniu transferów, zaledwie kilka dni po tym, jak były dyrektor generalny Sam Bankman Fried został zwolniony za kaucją o wartości 250 milionów dolarów

Transfer środków z portfeli Alameda wzbudził ciekawość społeczności, ale co więcej, uwagę przykuwa sposób, w jaki te środki zostały przekazane. Stwierdzono, że portfel Alameda wymieniał bity ERC-20 na Ether ETH/Tether USDT, a następnie ETH i USDT były kierowane przez natychmiastowe wymienniki i miksery.

Na przykład adres portfela zaczynający się od 0x64e9 otrzymał ponad 600 ETH z portfeli należących do Alameda, część została zamieniona na USDT, a druga część transakcji została wysłana do ChangeNow. Analityk on-chain ZachXBT zauważył, że portfel Alameda ostatecznie wymieniał środki na Bitcoin BTC przy użyciu zdecentralizowanych giełd, takich jak FixedFloat i ChangeNow. Platformy te są często wykorzystywane przez hakerów i exploiterów do ukrywania tras transakcji.

W niekończącej się historii FTX każdego dnia widzimy nowy zwrot akcji, a ostatni transfer środków w celu wydobycia tego, co pozostało w tych kryptowalutowych portfelach, jest niepokojący dla społeczności.

Niektórzy spekulują, że schemat wymiany tych funduszy wygląda na działanie „słupa”. Jednak biorąc pod uwagę znaną kryminalną przeszłość Bankmana-Frieda można się spodziewać, że, wyjęcie wszystkiego, co zostało w tych portfelach, będzie wykonywane bez rozgłosu.

https://twitter.com/ErgoBTC/status/1607912106921172993?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1607975172891627522%7Ctwgr%5Eb32ee335fcbedb9a12a9bcd11ec4a0e2ddc4b1f7%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Falameda-wallets-become-active-days-after-sbf-bail-community-mulls-foul-play

Byli klienci FTX są oburzeni faktem, że SBF został zwolniony za kaucją i pytają, dlaczego pozwolono mu na korzystanie z internetu. Jeden z użytkowników twittera napisał, że były dyrektor generalny „desperacko próbował wypłacić pieniądze”, dodając: „dlaczego jego warunek zwolnienia za kaucją nie obejmował dostępu do komputera/internetu?”

Transfery funduszy z portfeli Alamedy zbiegły się w czasie ze zwolnieniem Bankmana Frieda za kaucją. Jednak nie należy zapominać, że zaraz po tym, jak FTX ogłosiła upadłość 11 listopada, portfele giełdy zostały zhakowane na miliony dolarów. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie wykorzystania FTX o wartości 352 milionów dolarów zaraz po ogłoszeniu upadłości.

Przeczytaj także : 5 największych wygranych i przegranych na rynku kryptowalut w 2022 roku

Wyjaśnienie prawdziwych przyczyn upadku FTX i ukazanie światu pełnej skalo nieprawidłowości moim zdaniem nie nastąpi nigdy. SBF był słupem a giełda została celowo zbudowana w jurysdykcji poza USA, była zaangażowana politycznie w USA i geopolitycznie w wojnę na Ukrainie. SBF, dziecko naukowców ze Stanfordu, gdzie się urodził może nawet sam nie wiedział do czego został użyty. I pewnie to będzie chciał opowiedzieć w filmie, który planuje. A może jest on elementem szantażu i gróźb wobec tych, którzy obiecali mu pomóc w razie kłopotów ? Stanford, legendarna i elitarna uczelnia jest wylęgarnią pracowników CIA. Czy to wszystko nie układa się w jakąś logiczną całość ? A Wy co myślicie ?

Może Cię zainteresuje :

Komentarze