Polygon gotowy do Hard Fork na początku przyszłego tygodnia

3 056

Polygon jest w pełni przygotowany do aktualizacji Hard Fork na początku przyszłego tygodnia

Polygon (dawniej Matic Network) to rozwiązanie do skalowania warstwy 2 dla Ethereum, które wykorzystuje system łańcuchów bocznych do skalowania sieci. Opiera się na frameworku Plasma i wykorzystuje sieć walidatorów Proof-of-Stake (PoS) w celu zabezpieczenia łańcuchów bocznych. Celem sieci jest zapewnienie szybkiego, taniego i bezpiecznego sposobu skalowania sieci Ethereum i uczynienie jej bardziej dostępną dla zdecentralizowanych aplikacji (dApps) i zdecentralizowanych platform finansowych (DeFi). Ma również na celu zapewnienie użytkownikom Ethereum bardziej wydajnego i przyjaznego dla użytkownika doświadczenia poprzez zmniejszenie opłat transakcyjnych i zwiększenie szybkości transakcji.

Hard Fork sieci Polygon 17-tego stycznia

Polygon Labs zakomunikował w swoim poście, że hard fork zaplanowano na 17 stycznia.

Zespół jest przekonany o poprawnym przeprowadzeniu aktualizacji ponieważ już dokonał niezbędnego sprawdzenia wszystkich procesów.

Wszystko wskazuje na to, że Polygon Labs przeprowadzi realizację hard-forku sieci na początku przyszłego tygodnia. Stosowny komunikat został opublikowany w czwartek na stronie Polygon.

Link do komunikatu znajdziesz tutaj.

Co więcej, Polygon Labs zapowiedział, że hard fork, zaplanowany na 17 stycznia, pomoże złagodzić wzrost kosztów opłat sieciowych i rozwiązać reorganizację łańcucha. Hard forki nie są kompatybilne ze starszymi wersjami protokołu i zmuszają wszystkich operatorów węzłów do aktualizacji oprogramowania w tym samym czasie.

Nie wszystkie hard forki są kontrowersyjne; inne to tylko znaczące ulepszenia istniejącej sieci. Polygon to łańcuch boczny Ethereum, który wykorzystuje metodę proof-of-stake i oferuje znacznie niższe ceny gazu niż główna sieć Ethereum.

Przeczytaj także : SEC ostrzega G.I. przed kryptowalutami

Co to jest hard-fork ?

Hard fork w kontekście sieci blockchain odnosi się do zmiany w protokole, która sprawia, że wcześniej nieważne bloki i transakcje stają się ważne lub odwrotnie. Ten rodzaj rozwidlenia wymaga, aby wszystkie węzły i użytkownicy zaktualizowali protokół do nowej wersji, aby móc nadal uczestniczyć w sieci.

W przypadku Polygon, hard fork odnosi się do zmiany protokołu sieci, która wymagałaby aktualizacji wszystkich węzłów sieci Polygon do nowej wersji protokołu. Może się tak zdarzyć, jeśli w sieci zostanie wprowadzona znacząca zmiana lub ulepszenie, które wymaga wdrożenia nowej wersji oprogramowania. Hard forki mogą również wystąpić w wyniku luki w zabezpieczeniach, którą należy naprawić, lub w celu wdrożenia nowych funkcji lub aktualizacji w sieci.

Należy zauważyć, że hard fork może doprowadzić do powstania dwóch różnych wersji łańcucha bloków, jeśli niektóre strony nie dokonają aktualizacji. Nazywa się to podziałem łańcucha i może prowadzić do współistnienia różnych wersji tego samego łańcucha bloków.

Główny nacisk kładziony jest na koszty gazu i reorganizację łańcucha

Jednak nadal może wystąpić spowolnienie z powodu nieoczekiwanie dużego natężenia ruchu. W zeszłym roku gra NFT „Sunflower Farmers” spowodowała przeciążenie sieci w Polygon, podobnie jak w przypadku „CryptoKitties”.

Firma Polygon twierdzi, że dwukrotne zwiększenie wartości „BaseFeeChangeDenominator” „pomogłoby wygładzić tempo wzrostu/spadku opłaty podstawowej, gdy gaz przekracza lub spada poniżej docelowych limitów gazu w bloku”, zmniejszając w ten sposób skoki kosztów gazu .

Firma Polygon jest przekonana o skuteczności korekty, ponieważ już ją oceniła „w porównaniu z historycznymi danymi z sieci głównej Polygon PoS”.

Dzięki tej aktualizacji hard forka, Polygon ma nadzieję zredukować kolejny problem, reorganizację łańcucha. Ze względu na charakter reorganizacji sieci blockchain na krótko podzielą się na dwie części. Na czas reorganizacji może to oznaczać utracone lub zduplikowane transakcje. Łańcuch Beacon Ethereum został zaatakowany w zeszłym roku po tym, jak reorganizacja naraziła sieć na potencjalne duplikaty transakcji kosztujących setki tysięcy dolarów.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze