Hossa może trwać przez kilka następnych miesięcy

13 705

Hossa może trwać przez kilka następnych miesięcy, mówi Jim Cramer

Wraz z nadejściem nowego roku na światowych rynkach finansowych dominuje optymizm, skłonność do większego ryzyka a za tym idą znaczące wzrosty.

Pomimo obecnych warunków sprzyjającym wzrostom, Jim Cramer, gospodarz Mad Money w CNBC i autor, proponuje trzeźwe spoglądanie na rynek i ostrzega przed nadmiernym optymizmem.

Twierdzi jednak, że obecne wzrosty mogą jeszcze potrwać.

Jim Cramer, wykorzystając wykresy stworzone przez Larry’ego Williamsa, znanego influencera rynkowego i analityka, przewiduje, że rynki będą pokazywać zielony sygnał przez kilka następnych miesięcy.

Cramer stwierdził:

Wykresy, w interpretacji Larry’ego Williamsa, sugerują, że rynek może mieć bardzo dobrą passę w ciągu najbliższych kilku miesięcy…i to może być sezonowa hossa. Williams uważa, że jesteśmy we wczesnej, niestabilnej fazie hossy. Dla niego większość złych wiadomości pojawiła się już w zeszłym roku, co przygotowuje nas na lepszy czas w 2023 roku.

Rzucił również okiem na dzienny wykres S&P 500 za okres od końca 2021 r. do początku 2022 r., aby wyjaśnić analizę Williamsa.

Przeczytaj także : Cena Bitcoina zbliża się do 3-tygodniowego maksimum – przy CPI poniżej 7% BTC może osiągnąć 19 000 USD

Czy rynek pozostanie zwyżkowy?

Korzystając ze statystyk Williamsa, Cramer twierdził, że każdy znaczący rajd od końca 2021 do początku 2022 trwał 24 dni. 24-dniowy rajd odbywał się w lipcu i sierpniu oraz od połowy października do połowy listopada. Dodał, że taki wzorzec 24-dniowego rajdu utrzymywał się przez całą drugą połowę 2022 roku. Co więcej, według Cramera, w tym tygodniu rozpoczął się nowy rajd. I powinien trwać co najmniej do 3 lutego, jeśli wzorzec będzie kontynuoany.

W środę i czwartek na amerykańskiej giełdzie doszło do znacznych wzrostów. Skok akcji odzwierciedla zaufanie inwestorów do podwyżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej, która skutecznie kontroluje inflację. W tym samym czasie S&P 500 i Nasdaq Composite również odnotowały znaczące wzrosty w ciągu dnia. Dodatkowo rynek kryptowalut również pokazał silny byczy sygnał. Bitcoin (BTC), dominująca kryptowaluta na rynku, osiągnął 19 000 USD w ciągu ostatnich 24 godzin.

CPI inflacja powoli zaczyna być pod kontrolą ?

W czwartek został opublikowany raport o indeksie cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) za grudzień. Odzwierciedla on, jak zmieniały się ceny towarów i usług w danym miesiącu.

Komunikat U.S. BUREAU OF LABOR STATISTICS:

„W grudniu wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych dla wszystkich konsumentów w miastach spadł o 0,1 procent, z uwzględnieniem sezonowości i wzrósł o 6,5 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy, bez uwzględnienia sezonowości. Indeks dla wszystkich artykułów bez żywności i energii wzrósł w grudniu o 0,3 procent (SA); do 5,7 procent w ciągu roku (NSA)”.

Po tym, jak wyczekiwany raport CPI okazał się zgodny z oczekiwaniami analityków na rynkach zapanował jeszcze większy optymizm. Inwestorzy obstawiają, że Rezerwa Federalna przyjmie mniej agresywne podejście i ton na następnym posiedzeniu 1 lutego.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze