Polski złoty na Binance | Giełda podbija kolejne rynki

Binance wprowadził na platformę 15 nowych walut fiat, poprzez które można kupić kryptowaluty na platformie.

W lutym ubiegłego roku informowaliśmy Was o współpracy giełdy Binance z operatorem pośredniczącym pomiędzy światem kryptowalut, a walutami fiat, Simplex. Od tamtej pory na giełdzie kupimy kryptowaluty przy użyciu kart debetowych i kredytowych, przede wszystkim w oparciu o euro i dolara amerykańskiego.

PLN na Binance

Jedna z wiodących giełd kryptowalut na świecie, Binance, nie zaprzestaje rozwoju platformy, mimo nie najlepszej sytuacji na rynku w 2019. Rok pomyślnej współpracy z operatorem płatności Simplex zaowocował dodaniem 15 nowych walut fiducjarnych.

Waluta, która najbardziej nas interesuje to oczywiście polski złoty (PLN). Poza tym w nowej ofercie znajdziemy funta brytyjskiego (GBP), rosyjskiego rubla (RUB), franka szwajcarskiego (CHF) czy turecką lirę (TRY). Resztę nowo dostępnych fiatów znajdziecie w wydanym przez giełdę komunikacie.

Kryptowaluty, które możemy kupić za niniejsze fiaty to bitcoin, ether, binance coin, bitcoin cash, litecoin i XRP.

Simplex, jako operator świadczący usługę natychmiastowego pozyskania kryptowalut przy użyciu kart płatniczych pobiera 2-3% prowizji od każdej transakcji.

Ekspansja

Giełda kryptowalut Binance to prawdopodobnie najprężniej rozwijająca się już od kilku laty platforma wymiany cyfrowych walut. Z każdym kolejnym tygodniem, miesiącem jesteśmy zaskakiwani coraz to nowymi wdrożeniami. Nie sposób również pominąć lidera, prezesa giełdy, Changpeng Zhao (CZ), który jest twarzą i nieodłącznym elementem marki.

Platforma wyraźnie zmierza ku ekspansji światowej, implementuje nowe waluty (lokalne) i stara się zachęcić użytkowników ekspandowanych terenów do tradingu. Kupno bitcoina za polską złotówkę na pewno wiele ułatwi polskim użytkownikom, a przynajmniej nie będą oni ponosić kosztów przewalutowania. 

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze