Podwyżki stóp przez FED nie pogorszą sytuacji kryptowalut

Szef FED potwierdza: podniesiemy stopy, aby obniżyć inflację a Altcoin Daily uważa, że dno na kryptowalutach jest blisko

Przemawiając na dorocznej konferencji Europejskiego Banku Centralnego w Sintrze, dziś przewodniczący FED Powell dał jasno do zrozumienia, że ​​Rezerwa Federalna jest zobowiązana do obniżenia inflacji, nawet jeśli oznacza to podniesienie stóp procentowych do poziomów zagrażających wzrostowi gospodarczemu. Jego komentarze potwierdziły, że Fed „zrobi wszystko, co trzeba”, kontynuując podwyżki stóp, aby sprowadzić inflację z powrotem do celu Rezerwy Federalnej na poziomie 2%.

Prezes przyznał, że „istnieje ryzyko”, że zrewidowana polityka pieniężna Rezerwy Federalnej spowoduje kurczenie się gospodarki prowadzące do recesji i powiedział:

„Nie zgadzam się, że jest to większe ryzyko. Większym błędem byłoby nieprzywrócenie stabilność cenom.”

Ponieważ obecne prognozy sugerują, że jutrzejszy raport o wskaźnikach cen konsumpcję osobistej (PCE) ujawni, że inflacja nadal będzie utrzymywać się ponad trzykrotnie wyżej w stosunku do celu inflacyjnego Fed na poziomie 2% w maju. Jeśli te prognozy się sprawdzą, zwiększy to prawdopodobieństwo, że Rezerwa Federalna podniesie stopy o 75 punktów bazowych na posiedzeniu FOMC w dniach 26-27 lipca. Ostatnio Rezerwa Federalna zrewidowała swój „wykres punktowy”, aby odzwierciedlić w przybliżeniu dwukrotność poprzedniego celu inflacyjnego do końca roku z 1,5% – 1¾% do minimum 3,4%.

Chociaż prezes łagodził obawy przed recesją, mówiąc, że gospodarka jest „w dość mocnej formie” i będzie w stanie poradzić sobie z zaostrzonymi warunkami kredytowymi, unikając jednocześnie recesji, a nawet znacznego wzrostu stopy bezrobocia, dodał jedno poważne zastrzeżenie. Powiedział, że droga do „miękkiego lądowania” stanie się „znacznie trudniejsza”, im dłużej potrwa wysoka inflacja.

Nowe dane sugerują, że presja inflacyjna pozostanie niezmiernie wysoka. Również BEA poinformowała dziś, że „Realny produkt krajowy brutto (PKB) spadł w rocznym tempie 1,6% w pierwszym kwartale 2022 r., po wzroście o 6,9% w czwartym kwartale 2021 r. Spadek został zrewidowany w dół o 0,1 punktu procentowego z „drugiego” szacunku opublikowanego w maju”.

Kombinacja oświadczeń przewodniczącego Powella i wcześniejszych prognoz sugeruje, że inflacja obserwowana w jutrzejszym raporcie o indeksie cen PCE spowodowała ekstremalną siłę dolara w oczekiwaniu na wyższe stopy. Siła dolara była wynikiem netto uczestników rynku skoncentrowanych na podwyżkach stóp procentowych, a nie na bieżącej presji inflacyjnej.

Dlaczego dno w krypto jest blisko – Altcoin Daily

W „najgorszym przypadku” Bitcoin osiągnie „maksymalne wartości” w 2025 r., powiedział Aaron Arnold, jeden z duetu Altcoin Daily. Jego brat Austin poszedł o krok dalej, mówiąc: „Tylko w tym roku, w 2022 roku, wciąż stawiam na duże wzrosty Bitcoina”. Obaj bracia zgadzają się, że dno rynku w najlepszych kryptowalutach jest prawdopodobnie blisko.

Powiedzieli, że połączenie czynników makroekonomicznych i polityki spowoduje, że cena Bitcoina wzrośnie, i dodali, że Ethereum jest „przygotowane do przewodzenia kolejnej hossie” w kryptowalutach.

Bracia Altcoin Daily rozmawiali z Davidem Lin, Anchor i producentem w Kitco News.

Wyprzedaże kryptowalut

Fundusz hedgingowy kryptowalut Three Arrows Capital otrzymał niedawno polecenie likwidacji swoich aktywów w związku z szerszą wyprzedażą aktywów kryptowalutowych. Firma Celsius, firma zajmująca się pożyczkami kryptograficznymi, wstrzymała transakcje. Od początku roku wartość Bitcoina spadła o ponad 55 procent, a Ethereum o 70 procent.

Jednak bracia Altcoin Daily mają nadzieję.

„Wielu ludzi, których widzieliśmy weszło w Bitcoina w latach 2020-2021 i nie są Bitcoinerami” – powiedział Aaron.

„Są to duże fundusze hedgingowe, wielkie wieloryby, wielcy tradycyjni finansiści. Uważają Bitcoina za coś podobnego do akcji technologicznej lub jak aktywa ryzyka… Więc kiedy stanie się środowiskiem bez ryzyka, podejmą decyzję o zmniejszeniu swoich zasobów, ze względu na presję sprzedaży.”

Bracia powiedzieli, że duża część wyprzedaży była spowodowana likwidacją instytucjonalnych inwestorów kryptograficznych, a także krachem LUNA-UST.

Bitcoin i Ethereum

Bracia Altcoin powtórzyli swój pogląd, że Bitcoin ma silną wartość.

„Słyszysz, jak Bitcoinerzy mówią „nie twoje klucze, nie twoje monety”, ponieważ ta rewolucja jest suwerennością dla twoich funduszy” – powiedział Austin.

„Bitcoin nadal jest zdecentralizowanym, niewymagającym zezwolenia, niepodatnym na drukowanie pieniądza o twardej kapitalizacji. A w tych czasach niepewności na rynkach niedźwiedzi… szum zniknie i pozostaną projekty o wysokiej jakości”.

Jednak są optymistycznie nastawieni do Ethereum.

„Ethereum przechodzi wielką zmianę i jeśli uda mu się połączyć z systemem proof-of-stake, myślę, że wiele osób będzie chciała mu zaufać” – powiedział Aaron.

„Ilość Ethereum, która została spalona, ​​zabrana na zawsze, jeśli chodzi o podaż, to więcej niż ilość Bitcoinów, które Michael Saylor kupił i wycofał z rynku, i więcej niż ilość Bitcoinów, które kupił Salwador…Myślę, że Ethereum ma możliwość przewodzenia.”

Może Cię zainteresuje:

Komentarze