Płatności Ripple dostępne w 4500 sklepów online

2 467

Przed kilkoma dniami jedna z największych pod względem kapitalizacji kryptowalut znalazła się w puli obsługiwanych monet przez procesor płatności CoinGate. Dzięki temu, Ripple, XRP pojawiło się jako jedna z metod płatności w 4500 sklepów online.

 

E-commerce

W pierwszy dzień lutego ogłoszono współpracę pomiędzy procesorem płatności CoinGate a Ripple (XRP). Token XRP zaimplementowano w postaci natywnej waluty do systemu, przez co tysiące sprzedawców internetowych przyjmuje teraz płatności w XRP.

Wszyscy posiadacze monet XRP od teraz mogą zapłacić za produkty i usługi takie jak VPN, gry komputerowe itp. w ponad 4500 sklepów w sieci.

Czytamy w ogłoszeniu CoinGate, na blogu:

Jak tylko nasi sprzedawcy zaczną otrzymywać płatności w XRP, będą mieli możliwość natychmiastowego rozliczenia dochodu w Euro, Bitcoinie, Etherze czy też zatrzymania funduszy w XRP – jakkolwiek wolą!

Płatności Ripple to nie jedyna usługa nawiązana z firmą CoinGate. Ponadto zaoferowali możliwość kupna tokenów XRP przy użyciu tradycyjnych metod transferu pieniądza. Możecie kupić XRP na przykład za pomocą transferu bankowego SEPA, “mobile balance” czy QQPay na ich stronie internetowej. Jeśli ktoś nie chce przechodzić złożonej weryfikacji, może skorzystać z kupna XRP Skrillem, czy kartą kredytową bądź debetową.

 

 

Płatności Ripple

Rozwój działalności Ripple w ostatnim czasie przyspieszył, bez przerwy jesteśmy powiadamiani o kolejnych współpracach, o czym Was na bieżąco informujemy. Na przykład w ostatnim tygodniu byliśmy świadkami znacznego wzrostu ceny XRP na wieść o współpracy z przedsiębiorstwem R3.

Dlaczego tak wiele firm zaczyna wdrażać Ripple? Na pewno jedną z odpowiedzi jest nowo powstała usługa xRapid, która umożliwia transgraniczny transfer sporych sum pieniędzy. Banki i duże instytucje chętnie podejmują współpracę z powodu znacznej redukcji kosztów i natychmiastowego przesyłu środków.

Płatności Ripple pozwalają na przepływ 1500 transakcji w ciągu sekundy. Ponadto koszt takiej transakcji jest prawie darmowy, bo wynosi 0,00001 dolara.

 

CoinGate

Przedsiębiorcy są bardzo entuzjastycznie nastawieni do możliwości, jakie oferuje scentralizowany system Ripple, czytamy w podsumowaniu na blogu CoinGate:

Wierzymy, że XRP może zostać dużym graczem w sektorze płatności nie tylko dla biznesu. Jesteśmy tutaj, żeby ułatwić i przyspieszyć adopcje wszystkich kryptowalut, które oferują słuszne rozwiązania. To pozwala nam przyczynić się do procesu rozwoju ich technologii.

 

Warto dodać, że CoinGate oferuje dostęp do płatności przy użyciu Bitcoina i ponad 50 innych kryptowalut. Poza tym w lipcu ubiegłego roku u setki partnerów włączył płatności Lightning Network w Bitcoinie.

Co myślicie o współpracy Ripple z CoinGate? Czy Ripple zmierza w dobrym kierunku? Podzielcie się przemyśleniami poniżej w komentarzach, zapraszamy!

 

Komentarze