Ripple wypuściło finalny produkt płatności transgranicznych xRapid

źródło: pixabay.com
2 541

Zespół RippleLabs ogłosił, iż ich nowy produkt płatności transgranicznych xRapid został zaktualizowany do pełnej wersji. Usługa o nazwie „xRapid” ma na celu umożliwienie firmom finansowym i innym organizacjom szybszych i tańszych płatności międzynarodowych. Ripple podpisało umowę z trzema klientami, którzy wykorzystywać będą nową usługę do płatności transgranicznych. Są to m.in. Mercury FX, Cuallix oraz spółdzielcza spółka finansowa Catalyst Corporate Federal Credit Union.

„Jestem naprawdę podekscytowany wprowadzeniem naszego nowego produktu w czasach, gdy istnieje duży sceptycyzm dotyczący zasobów cyfrowych i ich rzeczywistego użycia. Oto coś, w czym znajdujemy mnóstwo wartości i dajemy znaczne korzyści naszym klientom, aby efektywniej przenosić pieniądze” – powiedział wiceprezydent produktu xRapid, Asheesh Birla

Kryptowalut
źródło: pexels.com

Ripple i usługa xRapid

Jak podaje zespół Ripple, platforma xRapid będzie wykorzystywana przez firmy płatnicze tj. Mercury FX, Cuallix oraz spółdzielczą spółkę finansową Catalyst Corporate Federal Credit Union. Prezes Ripple, Brad Garlinghouse, ogłosił w poniedziałek najważniejsze wiadomości co do projektu na corocznej konferencji Swell. Nie skomentował jednak wielkości płatności, które mają obsłużyć trzej nowi klienci. Alistair Constance, dyrektor generalny MercuryFX, powiedział magazynowi Fortune, że został przekonany do dołączenia do pierwszej grupy klientów xRapid po przeprowadzeniu dwóch testów produktu. Pilotażowa wersja polegała na wysłaniu kilku tysięcy dolarów w małych nominałach na cele charytatywne w Meksyku. Constance powiedział, że ​​aby wysłać 1000 dolarów za pośrednictwem metody status quo, reprezentowanej przez międzynarodową sieć płatności SWIFT, zajęłoby to od 2 do 3 dni, a koszt całej operacji wyniósłby od 40 do 75 dolarów. Jak stwierdzili, dzięki XRapid, firma MercuryFX była w stanie dokonać płatności w dwie minuty, kosztem „kilku centów”.

Produkt płatności transgranicznych xRapid minimalizuje koszty płynności środków i dostarcza niższe koszty transakcji i skalowalności zasobów cyfrowych XRP, a także poprawia szybkość finalizowania transakcji. Ale aby xRapid osiągnął największy sukces, musi istnieć zdrowy ekosystem partnerów w zakresie wymiany zasobów cyfrowych na całym świecie – twierdzi firma. Dzięki możliwościom xRapid, płatności mogą być przenoszone z jednej waluty – na XRP – i z powrotem do innej waluty FIAT.

W sierpniu br., giełda kryptowalut Bittrex podpisała umowę z Ripple dla płatności transgranicznych xRapid.

„Z przyjemnością ogłaszamy, że Bittrex będzie działał jako preferowana giełda aktywów cyfrowych dla transakcji xRapid, które poruszają się w dolarach amerykańskich. Dodatkowo, Bitso i Coins.ph będą preferowane odpowiednio dla Peso meksykańskiego i filipińskiego” – oświadczyła firma na swoim blogu

Co sądzicie o nowym produkcie xRapid od Ripple? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze