Płatności krypto w Szwajcarii

Zastanawiasz się, co zrobić ze swoimi kryptowalutami? Wybierając się do Szwajcarii, na pewno nie będziesz narzekał na brak możliwości.

Współpraca pomiędzy Worldline i Bitcoin Suisse sprawiła, że płatności BTC i ETH stały się dostępne u wszystkich sprzedawców korzystających z usług płatniczych Worldline.

Gdzie można zapłacić kryptowalutami?

Dzięki temu wybór miejsc, w których można bez problemu zapłacić Bitconem lub Ethereum wzrósł do ponad 85 000! Współpraca Worldline i Bitcoin Suisse jest o tyle istotna, że pierwsza z wymienionych firm to popularny francuski dostawca usług płatniczych, natomiast Bitcoin Suisse specjalizuje się w transakcjach kryptowalutowych.

Dużą zaletą nowego rozwiązania jest to, że nie wymaga specjalistycznej wiedzy, co mogłoby zniechęcić wielu sprzedawców. Każdy, kto współpracuje z Worldline i chce zacząć akceptować BTC oraz ETH (a w przyszłości prawdopodobnie również inne kryptowaluty) musi jedynie zainstalować nową aplikację o nazwie WL Crypto Payments. To wystarczy, aby można było zacząć akceptować Bitcoiny i Ethereum nie tylko w punktach stacjonarnych, ale również przy działalności e-commerce.

Zabezpieczenie przed zmiennością cen kryptowalut

W celu zabezpieczenia przedsiębiorców przed wysoką zmiennością cen (która pomimo wielu lat wciąż występuje na rynku kryptowalut), po tym, jak klient zapłaci w BTC lub ETH, kryptowaluty zostaną od razu przeliczone na franki szwajcarskie (CHF). Przed wdrożeniem nowej usługi przeprowadzone zostały kilkunastomiesięczne testy.

Wprowadzenie takiego rozwiązania to dla sprzedawców szansa na zwiększenie zysków, szczególnie że wiele osób chciałoby móc skorzystać ze swoich kryptowalut podczas codziennych zakupów, ale najczęściej zniechęca je do tego konieczność zamawiania kryptowalutowych kart płatniczych, szukania bitomatów lub czekania, aż przelew z giełdy zaksięguje się na koncie.

Istotną zaletą takiego rozwiązania jest również to, że kryptowaluty przeliczane są na fiaty w momencie dokonywania transakcji. Eliminuje to ryzyko, że ktoś będzie stratny przez nagły wzrost ceny. Może się oczywiście okazać, że cena kryptowaluty spadnie, ale w takim przypadku wystarczy skorzystać z innej metody płatności.

Już w kwietniu 2018 roku informowaliśmy, że Szwajcaria chce być światową stolicą branży kryptowalut. Tego typu działania mogą jej w tym pomóc, szczególnie jeżeli więcej firm weźmie przykład z AXA (gigant ubezpieczeniowy AXA Switzerland otwiera się na płatności w Bitcoinie).

Komentarze