Gigant ubezpieczeniowy AXA Switzerland otwiera się na płatności w Bitcoinie

Liczba marek o światowej rozpoznawalności, które są skłonne przyjmować płatności za swoje towary i usługi zdaje się rosnąc w tempie niemalże geometrycznym. Tym razem do rodziny „bitcoin-friendly companies” dołącza szwajcarski oddział AXA, europejskiego giganta ubezpieczeniowego.

Coraz więcej firm docenia bitcoina jako środek płatności

Na przestrzeni ostatnich kwartałów, bitcoin staje się w świadomości ogółu społeczeństwa czymś więcej, niż tylko narzędziem inwestycyjnym i środkiem do anonimowych płatności w sieci TOR, o czym świadczyć może fakt, że z każdym kolejnym tygodniem przybywa na rynku firm widzących korzyści z umożliwiania płatności za swoje usługi i dobra kryptowalutą bitcoin. Tym razem mowa o francuskim gigancie ubezpieczeniowym, świadczącym usługi pod niemalże każdą szerokością geograficzną na Ziemi.

Szwajcarski oddział wychodzi przed szereg

Decyzja dotycząca płatności w bitcoinie nie dotyczy jednakże polityki całego giganta ubezpieczeniowego AXA, lecz jego szwajcarskiego oddziału. Jak mówi Claudia Bienentreu, szefowa zespołu ds. innowacji AXA Switzerland – jest to odpowiedź na dostrzeżone przez firmę zapotrzebowanie na alternatywne formy rozliczeń, które cechować mają się większym udziałem tzw. „hi-tech”. Na chwilę obecną rozliczenia walutą elektroniczną mogą dotyczyć wszystkich ubezpieczeń i usług, poza ubezpieczeniami na życie – jest to rezultat przepisów obowiązujących w Szwajcarii.

Bitcoin Suisse zaangażowane w proces rozliczeniowy jako operator

Firmą umożliwiającą przeprowadzanie transakcji będzie znany na szwajcarskim rynku broker kryptowalut, Crypto Suisse. Środki będą rozliczane po kursie z dnia transakcji na franki szwajcarskie, a następnie wypłacane firmie ubezpieczeniowej. Działająca na terenie Szwajcarii firma ubezpieczeniowa nie będzie pobierała prowizji za transakcje, natomiast operator pełniący jednocześnie funkcję kantoru – wspomniany wyżej Crypto Suisse – ustalił stawkę za wymianę i opłaty transakcyjne na 1,75% opłaty od kwoty płatności. Wedle ustaleń, Szwajcaria jest dla holdingu ubezpieczeniowego AXA obszarem badań, dzięki którym płatności bitcoinem będą umożliwione także w innych państwach obszaru działalności spółki.

credit suisse
Logo nowego partnera AXA Switzerland

Źródło grafiki tytułowej: tutaj

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze