Odbicie na rynku kryptowalut

Dzisiejszy dzień przyniósł mocne odbicie na rynku kryptowalut. W ciągu 24 godzin kurs BTC odrobił 4%, ETH prawie 7%, a SOL aż 8,5%. Jednym z największych wygranych (biorąc pod uwagę ostatnie 24 godziny) jest natomiast opisywany kilka tygodni temu YAK, którego kurs wzrósł o ponad 30%.

Początkujący inwestorzy mogą się teraz zastanawiać, co właściwie wpłynęło na zmianę nastrojów i sprawiło, że w ciągu jednego dnia niektóre kryptowaluty wzrosły o ponad 10-20%. Z pewnością przyczyniły się do tego dwie informacje: pojawiła się nadzieja, że Evergrande jednak spłaci swoje długi, a z dotychczasowych ustaleń wynika, że Fed zamierza kontynuować dodruk dolara.

Nieznaczna poprawa nastrojów wśród inwestorów

Obecnie wartość indeksu Bitcoin Fear & Greed Index wynosi 27 (co oznacza strach), czyli tyle samo, co w poniedziałek (zobacz również: aktualizacja indeksu strachu i chciwości BTC). Chociaż wciąż wiele brakuje nawet do osiągnięcia wartości neutralnej, to i tak jest to poprawa w stosunku do wczorajszego dnia, kiedy to na indeksie dominował ekstremalny strach.

Zapowiedzi chińskiego dewelopera, zgodnie z którymi firma zamierza spłacić swoje zadłużenie (więcej informacji znajdziesz w artykule: Czy Chiny powstrzymają upadek Evergrande?) skutecznie uspokoiły wielu inwestorów, jednak jeszcze większy wpływ na dzisiejsze wzrosty może mieć to, że Fed zamierza kontynuować obecną politykę monetarną. Przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej Jerome Powell zapowiedział, że stopy procentowe w USA mogą zostać podniesione dopiero w przyszłym roku.

Sieć Avalanche przyciąga inwestorów

Pomimo spadków z początku tygodnia, które dotknęły cały rynek, zarówno Avalanche (AVAX), jak i bazujące na tej sieci projekty Yield Yak (YAK) oraz JOE (JOE) odnotowały w ostatnich godzinach nowe ATH:

W momencie pisania artykułu kurs Bitcoina wynosi 44 276 USD, a ETH utrzymuje się powyżej 3 142 USD.

Komentarze