Obława na kryptowalutowych YouTuberów trwa! Coraz więcej dotkniętych twórców również w Polsce

7 885
Jak informowaliśmy wczoraj, trwa obława na kryptowalutowych YouTuberów. Najpopularniejsza platforma video na świecie zablokowała filmy oraz kanały wielu popularnych twórców. Jak się okazuje, wspólnym mianownikiem jest tworzenie filmów o tematyce kryptowalutowej, które przez YouTube uznane zostały za materiały szkodliwe.

Szerokie kręgi

Obława na kryptowalutowych youtuberów zatacza szerokie kręgi również w polskiej społeczności. Na kanale Bitcoin Feniks pojawił się materiał obszernie opisujący zdarzenia, które od kilku dni targają Internetem.

Do tej pory platforma nie odniosła się oficjalnie do podjętych działań. W międzyczasie coraz więcej twórców za pośrednictwem Twittera zaczęło informować o swoich problemach z filmami. Do wcześniej wspomnianego Chrisa Dunna i BTS Sessions dołączyli także tacy twórcy jak Boxmining czy IvanOnTech.

“YouTube zdecydował się wziąć na celownik wszystkie moje filmy od stycznia 2018 roku aż do dzisiaj – niezależnie od ich tematu. Bardzo możliwe, że cenzurują słowa związane z kryptowalutami w swoim algorytmie”

Twórca w reakcji na zdarzenie, dodał:

“Jesteśmy nie do złamania. Próby ocenzurowania kryptotreści tylko nas wzmocnią, wrócimy silniejsi”

IvanOnTech, prowadzący popularnego na YouTube podcastu, poinformował o ustawieniu wraz z innymi twórcami swoich filmów jako “prywatnych”. Ma to być środek zapobiegawczy przed ewentualnymi dalszymi działaniami ze strony portalu. Ivan zapewnił również, że mimo iż są to najbardziej szalone Święta jakie miał do tej pory, to jedność i wsparcie społeczności kryptowalut pomagają mu przez to przejść.

Kontrowersyjne Święta

Dla wielu twórców funkcjonujących w przestrzeni kryptowlautowej, te Święta na pewno nie będą białe i spokojne. To nie pierwszy raz, gdy YouTube masowo decyduje się na czystki kanałów poświęconych konkretnej tematyce. W przypadku twórczości poświęconej kryptowlautom, problem dotyczy rozróżniania działalności oszustów od chociażby materiałów edukacyjnych. Bithub cały czas monitoruje sytuację.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze