Nowe wieści z Bakkt | Kiedy zielone światło?

Na początku roku informowaliśmy o opóźnieniach w starcie platformy Bakkt. Wczoraj ogłoszono dalsze szczegóły dotyczące produktu Bitcoin Futures, który ostatecznie miał ujrzeć światło dzienne właśnie 24 stycznia 2019.

Bakkt daje inwestorom pierwsze przebłyski produktu

Nowe wieści z Bakkt. Intercontinental Exchange opublikował listę szczegółów na temat długo oczekiwanej platformy.

Jak już wiemy, kontrakty będą przedmiotem obrotu w BTC / USD i będą korzystać z elektronicznej platformy transakcyjnej ICE. Jednak sam Bakkt wciąż oczekuje na pełną zgodę organu regulacyjnego.

Zgodnie z opublikowanymi wczoraj specyfikacjami rynku, nazwa handlowa dla kontraktów Bitcoin oferowanych przez platformę będzie brzmiała „Bakkt BTC (USD) Daily Future”. Każdy kontrakt będzie opiewał na 1 BTC. Ceny będą podane w dolarach amerykańskich do dwóch miejsc po przecinku. Minimalna fluktuacja cen wyniesie 2,50 USD za kontrakt, zmniejszając się do 1c za Bitcoin w transakcjach pakietowych o wartości 10 BTC lub więcej.

Jeszcze więcej szczegółów

Nie będzie również górnego limitu dziennych cen, a opłaty będą naliczane po 50 centów (uwzględniających zarówno wymianę, jak i rozliczenia) po każdej stronie transakcji. Limit pozycji wynosi jednak 100 000 lotów w ramach kontraktu.

Czas transakcji na platformie Bakkt będzie oscylował między 20:00 a 18:00, ze wstępnym otwarciem o 19:55. Tymczasem codzienne rozliczenia będą odbywały się codziennie od 16:58 do 17:00. Wszystkie czasy w strefie Eastern Prevailing Time. Aby nadzorować realizację kontraktów, zastosowane zostanie uregulowane rozwiązanie powiernicze, zwane magazynem Bakkt (Bakkt Warehouse).

Ponadto platforma Bakkt poszukuje doświadczonych pracowników, którzy pomogą w wypromowaniu swojej wizji w pełni regulowanego centrum handlu Bitcoinami. Szczegóły można znaleźć na ich Twitterze:

Bakkt do przodu, wciąż czekając na zatwierdzenie

Platforma Bakkt została po raz pierwszy ogłoszona latem ubiegłego roku. Fakt, że stoi za nią Intercontinental Exchange (właściciel nowojorskiej giełdy papierów wartościowych), dla wielu oznacza duży poziom legitymacji dla Bitcoina. W momencie ogłoszenia wzmianka o takich firmach, jak Microsoft i Starbucks, które w jakiś sposób były zaangażowane w platformę, również generowała podniecenie ze strony inwestorów.

Od tego czasu osoby odpowiedzialne za projekt ciężko pracowały nad dopracowaniem szczegółów. Obejmowało to pozyskanie finansowania w wysokości 182,5 miliona dolarów w pierwszej rundzie. Sama platforma miała zostać uruchomiona w połowie grudnia, ale z powodu niedoszacowania procesów wymagających finalizacji przed pierwszym dniem platformy, data otwarcia została przywrócona do wczoraj w listopadzie zeszłego roku.

Jednak od tego czasu kolejny poważny blok przeszkód uniemożliwił otwarcie Bakkt. Platforma nie uzyskała jeszcze zgody regulacyjnej od Commodities Futures Trading Commission. Oznacza to, że uruchomienie musiało zostać odroczone do czasu uzyskania takiego zatwierdzenia. Z wczorajszym wydaniem szczegółów produktu końcowego wydaje się jednak, że platforma Bakkt czeka teraz tylko na zielone światło z CFTC, aby ostatecznie uruchomić swój biznes.

Czekamy na Wasze komentarze w tej sprawie.

źródło grafiki tyt.: tutaj

Komentarze