Bakkt przesuwa termin uruchomienia platformy dla Bitcoin futures

źródło: pixabay.com
2 320

Tak jak informowaliśmy w październiku br., platforma Bakkt, utworzona przy współpracy New York Stock Exchange (NYSE) będzie oferować kontrakty futures na kryptowalucie Bitcoin. Termin startu platformy wyznaczony był na grudzień 2018 roku. Władze Bakkt poinformowały jednak, iż termin zostaje przesunięty na 24 stycznia 2019 roku. Jak oświadczyli w komunikacie, ICE Futures U.S. Inc. umożliwi handel Bakkt Bitcoin (USD) Daily Futures w czwartek, tj. 24 stycznia 2019 r.

Opóźnienie w wykazie zapewni dodatkowy czas dla klientów platformy przed oficjalnym rozpoczęciem handlu. Ponadto, data uruchomienia podlega ponownemu zatwierdzeniu przez organ regulacyjny, tj. CFTC. Commodity Futures Trading Commission została utworzona po to, aby regulować rynek kontaktów futures i chronić go przed nadużyciami. Będzie to główny organ sprawdzający funkcjonowanie nowej platformy Bakkt.

„Biorąc pod uwagę wielkość zainteresowania użytkowników i dodatkowe prace wymagane do uzyskania wszystkich komponentów platformy, skupiamy się na terminie 24 stycznia 2019 r. Chcemy zapewnić, że nasi klienci będą gotowi do handlu już w pierwszym dniu startu platformy. Jak to często bywa z wprowadzaniem nowych produktów, ryzyko i środki łagodzące w celu przetestowania systemu, przysparza wielu problemów, a w przypadku kryptowalut, trzeba zastosować nowe wytyczne”. – oświadczyły władze Bakkt

Kryptowalut
źródło: pixabay.com

Bitcoin, a platforma Bakkt

Oczekuje się, że ekosystem przyszłej platformy Bakkt obejmować będzie uregulowane rynki przez władze federalne. Pierwsze zastosowania będą dotyczyły handlu i konwersji Bitcoinów w stosunku do walut fiducjarnych (w szczególności USD), głównie z racji, iż Bitcoin jest najbardziej popularną i płynną walutą cyfrową. Bakkt oferować będzie fizycznie dostarczane kontrakty futures na Bitcoinie, będące przedmiotem obrotu w parze BTC/USD. Kontrakty te będą przedmiotem handlu na elektronicznej platformie transakcyjnej Intercontinental Exchange (ICE), która oferuje wiodącą w branży szybkość i niezawodność, regulowaną przez agencję CFTC.

Wszystkie transakcje będą rozliczane i gwarantowane przez ICE Clearing US, centralny kontrahent dla wszystkich transakcji futures na rynku Forex. Intercontinental Exchange uruchomi kontrakty futures na aktywa cyfrowe, które będą zawierać pierwsze regulowane, fizycznie dostarczane kontrakty futures na Bitcoinie. Główne giełdy kontraktów futures, w tym te prowadzone przez Cboe Global Markets i CME Group, już oferują kontrakty terminowe na Bitcoinie, ale są rozliczane poprzez gotówkę, co oznacza, że ​​faktyczna kryptowaluta nie zmienia położenia u właściciela.

Czy według Was platforma Bakkt wpłynie na cenę Bitcoina? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze