Norwegia eksperymentuje z CBDC opartym na ETH, podczas gdy Rosja stara się wprowadzić przepisy dotyczące kryptowalut

6 006

Norwegia eksperymentuje z CBDC opartym na ETH, podczas gdy Rosja stara się wprowadzić przepisy dotyczące kryptowalut

Bank centralny Norwegii udostępnił kod open source dla nowej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) tego kraju. Co ciekawe, nowa prototypowa infrastruktura CBDC w kraju jest oparta na technologii Ethereum.

Open source i platforma do testów jest teraz publicznie dostępny na GitHub i została zaprojektowana, aby „umożliwić testowanie podstawowych przypadków użycia zarządzania tokenami, w tym wybijanie, spalanie i przenoszenie tokenów ERC-20”, zgodnie z wpisem na blogu Nahmii, oficjalnym partnerem Norges Bank w CBDC.

Oprócz wdrożenia odpowiednich inteligentnych kontraktów i kontroli dostępu, platforma testowa

Norges Bank zawiera również niestandardowe narzędzia do monitorowania sieci, takie jak BlockScout i Grafana.

Front-end, zaprojektowany jest tak, aby oferować przejrzysty i intuicyjny interfejs do interakcji z siecią testową, również „pokazuje możliwe do filtrowania podsumowanie transakcji w sieci”, według Nahmii.

Nahmii zauważył, że obecna wersja kodu nie obsługuje głównego portfela Ethereum, MetaMask, z założenia i jest „dostępna tylko dla użytkowników posiadających odpowiednie dane uwierzytelniające”, co oznacza, że ​​„transakcje w sieci testowej są zatem prywatne”.

Norges Bank oficjalnie ogłosił swoje plany przeprowadzenia testów CBDC w kwietniu 2021 r. i wskazał, że spodziewa się znaleźć preferowane rozwiązanie, testując różne projekty w ciągu najbliższych dwóch lat.

W dokumencie roboczym wydanym przez bank w listopadzie 2021 r. zidentyfikowano kilka możliwych projektów CBDC, w tym te oparte na łańcuchach bloków Ethereum, Bitcoina i Bitcoina SV.

Rosja chce ustanowić przepisy dotyczące kryptowalut do końca roku

Nowy tydzień przyniósł z Rosji kolejne komunikaty związane z kryptowalutami, ponieważ we wtorek premier Rosji Michaił Miszustin oficjalnie nakazał rządowi dojście do konsensusu w sprawie regulacji kryptowalut w tym kraju do 19 grudnia.

Miszustin bezpośrednio wezwał Dumę i inne władze państwowe do stworzenia skoordynowanej polityki w zakresie regulacji emisji i obiegu walut cyfrowych w kraju oraz do sfinalizowania regulacji dotyczących kopania kryptowalut i transakcji transgranicznych w walutach cyfrowych.

Co ważne, premier podkreślił, że przepisy muszą być zgodne z regulacjami Banku Rosji, Ministerstwa Finansów Rosji, Urzędu ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy Rosfinmonitoring, Federalnej Służby Podatkowej i Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Jest to najnowszy i znaczący krok naprzód związany z kryptowalutami, który zgodny jest z zeszłotygodniowym komunikatem ​​Banku Rosji o tym ,że uzgodniono z ministerstwem finansów zalegalizowanie kryptowalut dla płatności transgranicznych.

Rosyjskie Ministerstwo Finansów ujawniło również niedawno, że rozpoczęło współpracę z rządami „przyjaznych” krajów w celu stworzenia transgranicznej platformy płatniczej opartej na stablecoinach.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze