Nifty News – Raport z rynku

5 357

Liz Truss, nowa premier Wielkiej Brytanii będzie wspierała kryptowaluty

Liz Truss została nowym premierem Wielkiej Brytani. Do tej pory była sekretarzem stanu do spraw zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju, pokonała byłego kanclerza skarbu Rishi Sunaka.

Truss zdobyła 57,4% głosów od członków parlamentu w porównaniu do 42,6% Sunaka. Truss pełniła funkcję sekretarza stanu ds. spraw zagranicznych, Wspólnoty Narodów i rozwoju w Wielkiej Brytanii od 2021 r., a od 2019 r. jest ministrem ds. kobiet i równości.

Ta nowa nominacja jest godna uwagi dla sympatyków kryptowalut, ponieważ Truss wcześniej opowiadała się przeciw regulacjom aktywów cyfrowych. W 2018 roku Truss sugerowała, że Wielka Brytania „powinna przyjąć kryptowaluty w sposób, który nie ogranicza ich potencjału”.

Działając jako sekretarz stanu ds. handlu międzynarodowego, Truss uruchomiła w 2020 r. cyfrową sieć handlową, która promuje firmy fintech, a także kilka innych znaczących środków, w ramach wysiłków kraju, aby pozostać w czołówce rozwoju w kosmosie.

Truss powiedziała:

„Chcemy osiągnąć wiodącą na świecie umowę w zakresie danych i technologii cyfrowych, zabezpieczając przepływy danych, ale także zajmując się kwestiami takimi jak blockchain i sztuczna inteligencja, upewniając się w ten sposób, że my i Stany Zjednoczone jesteśmy liderami na świecie i jesteśmy w stanie dzielić się tymi możliwościami gospodarczymi”.

The Merge

Fuzja Ethereum może zmusić wielu górników kryptowalut do zrezygnowania i porzucenia swoich drogich platform wydobywczych w trakcie wyścigu o zyski.

Przejście sieci Ethereum z konsensusu opartego na dowodach pracy (PoW) prawdopodobnie zaleje przemysł kryptograficzny niepracującymi górnikami Etherum (ETH), powodując poważne zakłócenia we wszystkich tokenach PoW.

Rozmawiając z Cointelegraph, Andy Long, dyrektor generalny kopalni bitcoinów White Rock uważa, że ​​nadchodząca fuzja Ethereum zmusi górników PoW do szukania bardziej zyskownych sposobów, takich jak inne blockchainy PoW, a tym samym „zasypuje” inne monety – zwiększając trudność wydobycia i zmniejszając rentowność :

„Hash rate przepłynie do alternatywnych GPU PoW monet, a wielu górników po prostu zrezygnuje i spróbuje sprzedać swoje farmy kart graficznych” – powiedział.

Jednak nadal istnieje wiele kryptowalut, które będą kontynuowały swoją ścieżkę PoW, w tym BTC, Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH), a także Ethereum Classic (ETC), Monero (XMR), Zcash (ZEC) i Ravencoin ( RVN).

Bitcoiner skazany za handel p2p

„Jestem zwykłym Bitcoinerem na celowniku”, twierdził Mark Alexander Hopkins, znany również jako Rizzn, przed odbyciem kary więzienia.

Mark Alexander Hopkins, znany również pod pseudonimem Doctor Bitcoin lub Rizzn, twierdził, że „transakcje Bitcoin p2p to przestępstwo federalne” po ogłoszeniu wyroku w ich sprawie obserwatorom w mediach społecznościowych.

W niedzielnym wątku na Twitterze Hopkins powiedział, że czeka go od 6 do 15 miesięcy w federalnej instytucji poprawczej w Teksasie po przyznaniu się do winy za rzekome prowadzenie działalności kryptograficznej bez niezbędnej licencji. Według Rizzn, United States Financial Crimes Enforcement Network, czyli FinCEN, zastosowała interpretację prawa z 2019 r. — 18 U.S.C. 1960 — pierwotnie uchwalony w 1992 roku, aby oskarżyć go o nielegalne prowadzenie „biznesu przekazującego pieniądze”.

„Oznacza to, że za każdym razem, gdy ktoś z kryptowalutą handluje p2p (tj. poza giełdą), ponosi odpowiedzialność prawną zgodnie z tym prawem, tak jak jest ono obecnie interpretowane” – powiedział Rizzn.

Aktywa kryptograficzne nie są już niszowe, a organy regulacyjne muszą nadrobić zaległości — MFW

Ostatnie awarie emitentów kryptowalut, giełd i funduszy hedgingowych są głównymi motywatorami do pracy nad lepszymi regulacjami kryptowalut.

Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) w ciągu ostatnich kilku lat aktywa kryptograficzne przeszły z „produktów niszowych” do głównego nurtu, co skłania do konieczności bardziej kompleksowej regulacji przestrzeni.

W nowym raporcie autorstwa dyrektora ds. rynków kapitałowych MFW Adityi Narain i zastępcy dyrektora Mariny Moretti urzędnicy zauważyli, że aktywa kryptograficzne zdecydowanie przesunęły się z „produktów niszowych” na te wykorzystywane do inwestycji spekulacyjnych, zabezpieczenia przed słabymi walutami i instrumentami płatniczymi.

Autorzy dodali, że to, wraz z ostatnimi niepowodzeniami emitentów kryptowalut, giełd i funduszy hedgingowych, „dodało impulsu do regulacji”.

Binance: Brak planów automatycznej konwersji Tethera, chociaż „może się to zmienić”

Giełda kryptowalut odpowiadała na pytania po ogłoszeniu, że w tym miesiącu przestanie wspierać handel USDC i dwoma innymi stablecoinami.

Giełda kryptograficzna Binance potwierdziła, że w tej chwili nie planuje „automatycznej konwersji” Tether (USDT) na Binance USD (BUSD), chociaż zauważyła, że „może się to zmienić”.

6 września giełda kryptograficzna zaskoczyła rynek, ogłaszając, że zaprzestanie obsługi handlu na swojej platformie waluty USDP w dolarach amerykańskich (USDC) oraz USDP Stablecoin (USDP) i TrueUSD (TUSD).

Wszyscy użytkownicy, którzy 29 września nadal trzymają trzy stablecoiny, zaczną automatycznie konwertować swoje środki na BUSD w stosunku 1:1 w ciągu 24 godzin.

Binance stwierdził, że ruch był decyzją o zwiększeniu płynności i efektywności kapitałowej dla użytkowników, ale w szczególności nie wspomniał o największym stablecoinie pod względem kapitalizacji rynkowej, Tether USDT.

W oświadczeniu dla Cointelegraph rzecznik Binance potwierdził, że nie ma natychmiastowych planów, aby zrobić to samo z USDT, ale zauważył, że może się to zmienić, stwierdzając:

„Na razie nie planujemy automatycznej konwersji USDT na BUSD, ale może się to zmienić”.

Netflix zakazuje reklam kryptograficznych

Zdesperowany, by zwiększyć przychody, Netflix ogłosił w lipcu, że uruchomi tańszą subskrypcję z reklamami.

Powołując się na lokalne źródła, The Sydney Morning Herald poinformował w poniedziałek, że Netflix zdecydował się odrzucić wszystkie kampanie reklamowe związane z polityką, hazardem i kryptowalutami na nowym poziomie subskrypcji. Nowy poziom nie będzie również wyświetlał reklam sprzedających produkty dzieciom. Te same źródła wskazały, że rozważane są również ograniczenia dotyczące reklam farmaceutycznych.

Według Variety, Netflix przesunął harmonogram uruchomienia swojego tańszego poziomu z reklamami do listopada, aby konkurować z Disney+, który 8 grudnia uruchamia własny plan oparty na reklamach. Początkowo Netflix planował uruchomić swój program z reklamami na początku 2023 roku.

Nowy poziom subskrypcji Netflix zostanie uruchomiony 1 listopada w kilku krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.

Bank Centralny Indii przygotowuje się do przetestowania CBDC z bankami z sektora publicznego i fintechami

Proces może doprowadzić do wprowadzenia CBDC w Indiach przed końcem bieżącego roku podatkowego, najprawdopodobniej w trzech etapach; Podobno bierze w nim udział FIS z siedzibą w USA.

Reserve Bank of India (RBI) prowadzi rozmowy z firmami fintech i kontrolowanymi przez państwo bankami na temat próbnego uruchomienia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), poinformowała 5 września lokalna gazeta Moneycontrol.

Amerykańska firma FIS świadcząca usługi finansowe została wymieniona jako jedna z firm fintechowych, z którymi RBI konsultuje się. Starszy dyrektor FIS, Julia Demidova, potwierdziła Moneycontrol, że:

„FIS ma różne relacje z RBI […] i oczywiście nasz połączony ekosystem może zostać rozszerzony na RBI w celu eksperymentowania z różnymi opcjami CBDC”.

Indyjski system płatności w czasie rzeczywistym Unified Payments Interface został przedstawiony jako konkurent dla kryptowalut i, ze względu na swoją naturę, CBDC. Urzędnik RBI powiedział również na konferencji MFW w czerwcu: „Wierzymy, że cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC) mogą faktycznie być w stanie zabić każdy mały przypadek, który może dotyczyć prywatnych kryptowalut”. RBI jest głęboko podejrzliwy wobec kryptowalut i chociaż handel kryptowalutami nie jest nielegalny w kraju, podatki nałożone w tym roku wywarły mrożący wpływ na branżę.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze