FTX wstrzyma wpłaty i wypłaty ETH na Arbitrum, Solana, BSC podczas Merge

2 919

FTX wstrzyma wpłaty i wypłaty ETH na Arbitrum, Solana, BSC podczas Merge

Giełda kryptograficzna FTX ogłosiła, że platforma handlu tokenami wstrzyma transakcje ETH na wtórnych blockchainach do czasu zakończenia wrześniowej aktualizacji.

Podczas gdy twórcy Ethereum obiecali brak przestojów podczas The Merge, jednej z najbardziej oczekiwanych aktualizacji Ethereum, członkowie społeczności kryptograficznej postanowili podjąć aktywne działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa funduszy inwestorów. W tym celu giełda kryptograficzna FTX ogłosiła wstrzymanie transakcji Etherum (ETH) na drugorzędnych łańcuchach blokowych do czasu zakończenia wrześniowej aktualizacji.

Wkrótce po tym komunikacie, FTX usunęła tweeta, a dyrektor generalny Sam Bankman-Fried wyjaśnił, że „handel ETH zostanie utrzymany dzięki połączeniu”.

Aktualizacja Merge na stałe przekształci blockchain Ethereum z dowodu pracy (PoW) na mechanizm konsensusu dowodu udziału (PoS) — mający na celu zmniejszenie zużycia energii i wprowadzenie możliwości shardingu.

Według twórców Ethereum, Merge ma na celu przejście na PoS z zerowym czasem przestoju ze względu na całkowitą trudność terminala (TTD), co zapewni przejście na podstawie całkowitej mocy wydobywczej, która jest wykorzystywana do budowy łańcucha. Pomimo tego wyjaśnienia, FTX zdecydował się zawiesić „wpłaty i wypłaty do czasu zakończenia połączenia i stabilności sieci”.

Zawieszenie wpłat i wypłat dla Ethereum na różnych blockchainach zostało zaplanowane w różnym czasie, ale plany mogą ulec zmianie w zależności od przewidywanych komplikacji.

FTX zwrócił również uwagę, że giełda kryptowalut nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty w przypadku dużych wahań cen, dodając, że „każdy jest samodzielnie odpowiedzialny za swoje decyzje w konsekwencji tego ogłoszenia”.

Omawiając jedno z największych nieporozumień związanych z The Merge, Fundacja Ethereum wyjaśniła, że ​​nadchodząca modernizacja nie zmniejszy opłat za gaz. W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

„Opłaty za gaz są iloczynem zapotrzebowania sieci w stosunku do przepustowości sieci. Połączenie deprecjonuje stosowanie proof-of-work, przechodząc do proof-of-stake w celu uzyskania konsensusu, ale nie zmienia znacząco żadnych parametrów, które bezpośrednio wpływają na przepustowość sieci lub wydajność.”

Zamiast tego aktualizacja ma na celu całkowite wyeliminowanie potrzeby energochłonnego wydobycia.

Przy każdym większym wydarzeniu na rynku poszczególne giełdy kryptograficzne indywidualnie podejmowały decyzje odnośnie swojego postępowania w celu utrzymania stabilności na własnych platformach. Dlatego należy się spodziewać w przypadku Merge różnych reakcji giełd kryptograficznych. Należy pilnie śledzić komunikaty wydawane przez platformy handlu w mediach społecznościowych gdyż jest to sprawdzony sposób dotarcia do jak największego grona zainteresowanych.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://cointelegraph.com/news/ftx-to-halt-ethereum-trades-on-arbitrum-solana-bsc-for-the-eth-merge

Może Cię zainteresuje:

Komentarze