XRP, Bitcoin Cash, Stellar, EOS i Litecoin zyskają dzięki Fidelity

2 668

Fidelity Investments zarządzające aktywami o wartości 7,2 biliona dolarów, zamierza rozszerzyć swoją platformę aktywów kryptowalutowych do top 5-7 pozycji wg kapitalizacji rynkowej.

W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że Fidelity Investments będące na rynku od 72 lat zarejestrowało oddzielną spółkę: Fidelity Digital Asset Services. Nowa spółka obsługuje klientów instytucjonalnych i początkowo ukierunkowana była wyłącznie na bitcoina i ethereum.

Na swoim blogu zespół Fidelity badający tematykę blockchain i kryptowalut następująco prezentuje swoją wizję:

Wyobrażamy sobie sobie świat, w którym wszystkie rodzaje aktywów są wydawane na blockchainie lub reprezentowane w ztokenizowanym formacie. Rozwiązanie problemów związanych z bezpieczeństwem dla inwestorów instytucjonalnych jest ważnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju całego rynku.”

W dniu 29/11/2018r odbyła się konferencja Block FS w Nowym Jorku. Otwierające przemówienie zaprezentował Tom Jessop, szef Fidelity Digital Assets. Na pytanie reportera Coindesk, o tym jakie kryptowaluty mogą zostać dodane do nowej platformy, odpowiedział:

„Myślę, że istnieje popyt na kolejne cztery lub pięć pozycji wg kapitalizacji rynku. Będziemy się temu bacznie przyglądać”.

W dalszej części wywiadu Jessop ujawnia, że możliwość handlu kryptowalutami jest wprowadzana w celu spełnienia potrzeb i zainteresowania wśród obsługiwanych 13 000 klientów instytucjonalnych. Jednocześnie przyznaje, że głównym wyznacznikiem zainteresowania jest procentowy udział danego aktywa w kapitalizacji rynkowej.

Jessop stwierdził, że Fidelity jako lider na rynku, jest w doskonałej pozycji, aby wykorzystać swoje doświadczenie i technologię w rozwijającym się świecie krypto.

„Zauważyliśmy, że są pewne potrzeby klientów instytucjonalnych, które może dostarczyć tylko taka firma jak Fidelity. Posiadamy technologię, którą przekierujemy z innych części Fidelity. Możemy wykorzystać wszystkie możliwości dużej organizacji.”

Fidelity obsługuje łącznie ponad 7,2 biliona USD aktywów od około 27 miliona klientów. Oznacza to, że w przyszłym roku wraz ze startem nowej platformy tego giganta, do rynków krypto przekierowane zostaną ogromne zasoby finansowe od klientów indywidualnych i instytucjonalnych..

W dniu dzisiejszym top 7 kryptowalut, którymi mogą być zainteresowani klienci Fidelity prezentuje się następująco (źródło: www.coinmarketcap.com): 

Komentarze