Firma zarządzająca bilionami dolarów otwiera rynek krypto dla instytucji

1 441
Fidelity Investments tworzy oddzielną spółkę, której celem jest udostępnianie kryptowalut inwestorom instytucjonalnym. Fidelity Investments zarządza aktywami o wartości 7,2 biliona dolarów i świadczy usługi rozliczeniowe, nadzorcze i inwestycyjne dla 13 000 instytucjonalnych firm doradczych i brokerów.

W poniedziałek 15.10.2018 Fidelity Investments, firma z 72 letnią tradycją, ogłosiła utworzenie spółki zależnej- Fidelity Digital Asset Services, która zajmie się obsługą kryptowalut i realizacją transakcji dla inwestorów instytucjonalnych. Firma z siedzibą w Bostonie zapewni rozwiązania do prowadzenia działalności dla przedsiębiorstw, platformę do wykonywania transakcji na giełdach kryptowalutowych oraz usługi doradztwa instytucjonalnego przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, co ułatwi dostosowanie  do rynku blockchain.

Nowe przedsięwzięcie będzie prowadzone przez Toma Jessop, który, spędził 17 lat w Goldman Sachs, a następnie w 2017 roku dołączył do blockchainowego startupu. W 2018 roku został Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu Korporacyjnego w Fidelity Investments.

Firma Fidelity Digital Asset zatrudni 100 pracowników, a udostępnienie pakietu usług, które będzie oferować zaplanowano na początek 2019 r.

Prezes i Dyrektor Generalny Fidelity Investments Abigail Johnson stwierdził:

Naszym celem jest zwiększenie dostępności zasobów cyfrowych, takich jak bitcoin, dla inwestorów.

Planujemy inwestowanie i eksperymentowanie w dłuższej perspektywie, dzięki czemu nasi klienci będą mogli łatwiej zrozumieć i wykorzystać tę nową kategorię aktywów.

Usługi świadczone przez Fidelity Digital Assets

Fidelity Digital Assets zaoferuje trzy główne usługi. Najbardziej wyszukane z nich wydają się być usługami powierniczymi dla bitcoinów, eterów i innych zasobów cyfrowych. Firma wprowadzi usługę, która zapewnia inwestorom instytucjonalnym zabezpieczenia aktywów poprzez przechowywanie ich w skarbcu fizycznym. Skarbce będą „rozproszone w wielu lokalizacjach na całym świecie”,  tak zwanych chłodniach.

Inne usługi cyfrowe Digital Fidelity będą obejmować usługi realizacji transakcji, które wykorzystują silnik do kontroli wewnętrznej i inteligentny router do realizacji transakcji. Router umożliwi  klientom instytucjonalnym Fidelity wykonywanie transakcji na bitcoin, ether i inne aktywa na wielu istniejących giełdach.

Prezes i Dyrektor Generalny Fidelity Investments, Abigail Johnson, powiedział, że spinoff aktywów cyfrowych jest częścią większego planu, który ułatwi inwestorom wszelkiego typu zrozumienie i wykorzystanie szerokiej gamy aktywów emitowanych na blockchain: „Naszym celem jest sprawienie, aby cyfrowe zasoby, takie jak Bitcoin, były bardziej dostępne dla inwestorów.”

 Toma Jessop powiedział:

Nasi klienci myślą o kryptowalutach, jako o klasie aktywów do inwestowania

 Nasi klienci wykonują swoje badania oraz prognozują jaką wartość tokeny mogą mieć w przyszłości, a to naprawdę cieszy się dużym zainteresowaniem.

Komentarze