Nasdaq inwestuje $20 mln w blockchain Symbiont

883
Przed kilkoma dniami zamknięto rundę finansowania firmy Symbiont.io specjalizującej się w aplikacjach blockchainowych, dostarczanych instytucjom finansowym. W głównej mierze finansowanie przeprowadził Nasdaq Ventures, ale włączyły się też takie firmy jak Citi czy Galaxy Digital.

Seria B

Zgodnie z komunikatem prasowym wiemy, że zamknięto kolejną rundę finansowania firmy Symbiont.io. Udało im się pozyskać 20 milionów dolarów od prowadzącego rundę Nasdaq Ventures, ale też takich firm jak Citi czy Raptor Group. W inwestycję zaangażowała się także firma Michaela Novogratza. Jego Galaxy Digital to spółka, która od startu w 2018 roku, w ciągu 9 miesięcy straciła 136 milionów dolarów na handlu kryptowalutami.

Od tego momentu Symbiont będzie mógł przyspieszyć działanie wielu biznesów, takich jak udzielanie kredytów hipotecznych czy konsorcjonalnych. Poza tym pomoże sprawniej zarządzać danymi, czy inwestycjami w akcje.


Gary Offner, prezes Nasdaq Ventures przy okazji zamknięcia rundy serii B powiedział:

Jesteśmy zobowiązani do odkrywania i inwestowania w innowacyjne technologie, aby móc budować naszą przyszłą infrastrukturę, używaną przez ponad 100 rynków z całego świata. […] Nasza inwestycja będzie zawierać także integrację blockchaina Symbiont oraz inteligentne kontrakty w Nasdaq Financial Framework.


Blockchain Symbiont – Assembly™

Symbiont to firma stworzona przez ekspertów od rynków kapitałowych i technologii blockchain. Stworzyli oni wiodącą na rynku platformę aplikacji instytucjonalnych w oparciu o blockchain Assembly™. Firma rozwija inteligentne kontrakty oraz oferuje kompleksowe narzędzia w celu zachowania prywatności przez instytucje.

Założyciel i CEO Symbiont, Mark Smith powiedział:

Zamknięcie tej rundy finansowania pozwoli nam na przyspieszenie inwestycji w naszą platformę i zespół. […] Assembly zapewnia możliwość wejścia nowym uczestnikom na rynek cyfrowych aktywów i oferuje obecnym uczestnikom lepszą infrastrukturę do budowania przyszłości rynków finansowych.

Assembly™ to blockchain przeznaczony dla instytucji finansowych. Instytucji, które potrzebują sensownego i poufnego sposobu dzielenia danych oraz jednego źródła “prawdy” bez centralnego autorytetu.

Warto wspomnieć, że platforma Assembly™ jest środowiskiem zamkniętym “permissioned”. Nie wszyscy wezmą udział w sieci, jak w tradycyjnym blockchainie (Bitcoin, Ethereum), ale tylko ci, którym udzielono do niej dostępu.

Więcej informacji o Assembly™ znajdziecie tutaj.

Co sądzicie o inwestycji Nasdaq? Zapraszamy do komentowania!

 

Komentarze