DX.Exchange | Stokenizowane akcje największych gigantów

DX.Exchange to giełda w pełni uregulowana w Europie, bez opłat transakcyjnych, umożliwiająca wymianę kryptowalut i walut FIAT pomiędzy sobą. Oparta na rozwiązaniach technologicznych NASDAQ, pozwala użytkownikowi handlować stokenizowanymi akcjami największych firm świata. Start za kilka dni. 

 

DX.Exchange to krypto rewolucja?


Od dłuższego czasu inwestorzy, a także entuzjaści cyfrowych aktywów zastanawiają się nad perspektywą tokenizacji akcji i obligacji firm z tradycyjnego świata finansowego. Sytuacja jest skomplikowana, ponieważ kryptowaluty nie są jeszcze nieodpowiednio uregulowane prawnie. To z kolei oznacza, że stokenizowane papiery wartościowe muszą jeszcze poczekać. Nic bardziej mylnego.

DX.Exchange to właśnie taka giełda, która wystartuje już w najbliższy poniedziałek 7 stycznia 2019 roku! Po wielu miesiącach pracy, w grudniu, po konferencji krypto Bloomberga ogłoszono datę w krótkim spocie na Twitterze.Tokenizacja GAFA


Giełda kryptowalutowa, która ruszy w przyszłym tygodniu działa w Estonii i na mocy prawa europejskiego jest w pełni uregulowana prawnie. Będą mogli z niej korzystać wszyscy spod jurysdykcji prawa unijnego i nie tylko, wyjątek stanowią Stany Zjednoczone.

Handel na giełdzie będzie dawał możliwość kupowania, sprzedawania i wymiany cyfrowych walut, papierów wartościowych oraz walut fiducjarnych (FIAT).

Na początek w skład wejdą dolary, euro, japońskie jeny i funty, ok. 10 najpopularniejszych kryptowalut oraz akcje ponad dziesięciu największych spółek technologicznych. Będą to Facebook, Amazon, Tesla, Intel, Microsoft, Apple, Baidu, Nvidia oraz Netflix. Wszystkie informacje o papierach i walutach jakie będą znajdziecie tutaj.

Subskrypcja i prowizje


Giełda nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych do 50 000 dolarów obrotu miesięcznie. Jedynym warunkiem jest opłacenie subskrypcji. Utworzenie i prowadzenie konta wymaga opłaty subskrypcyjnej realizowanej co miesiąc w wysokości 10/20 dolarów.

Firma stworzyła swój własny token, który jest bezpośrednio powiązany z giełdą. DXCash to token Dx.Exchange, który pozwoli Wam znieść o połowę opłatę subskrypcyjną z 20$ na 10$, a także obniży opłaty transakcyjne. Całą tabelę z wysokością prowizji transakcyjnych dla konta standardowego i DXCash, obejrzycie tutaj.

Dlaczego nie na blockchainie?!


DX.Exchange działa dzięki technologii, silnikowi drugiej największej giełdy świata. Ich technologicznym partnerem jest NASDAQ.

Handel cyfrowymi akcjami będzie odbywać się przy pomocy strony trzeciej. Ta firma ma za zadanie tokenizować akcje spółek i wymieniać je jeden do jeden (1:1).  Akcje będą stokenizowane na platformie Ethereum, a ich cena będzie wprost proporcjonalna do aktualnych cen na rynku.

MPS MarketPlace Securities LTD, pod okiem cypryjskiego regulatora CySEC, będzie kupować prawdziwe akcje, a następnie generując smart contract ERC20 stworzy reprezentujące je tokeny. Tokeny oferowane przez DX.Exchange będą bazowały na udziałach spółek notowanych na największych parkietach świata takich jak NASDAQ, NYSE, Hong Kong Exchange czy Tokyo Stock Exchange.


Na zdecentralizowaną giełdę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Nie wiadomo jeszcze, czy możliwe jest stworzenie rozproszonej giełdy z cyfrowymi akcjami.

Nie trzeba kupować całych akcji

Warto podkreślić, że użytkownik giełdy będzie mógł zakupić drobną część akcji którejś ze spółek. Nie będzie trzeba kupować pełnych akcji. Doskonale wiemy, że niektóre z nich potrafią kosztować nawet kilkaset dolarów za sztukę.

Firma dodaje, że oferowane przez nich cyfrowe akcje nie są jak kontrakty CFD z dźwignią, nie będą generowały żadnych kosztów za wyłączne trzymanie tokenów.


Polskie nazwisko


Założycielem DX.Exchange jest Daniel Skowroński. Podkreśla on, że firma nie potrzebuje zgody od Amerykanów na uruchomienie tego projektu, ponieważ działa poza ich jurysdykcją.

Giełda posiada licencję wydaną przez the Estonian Financial Intelligence Unit, a wraz z nią mają pełne prawo działać na terenie Unii Europejskiej. Poza tym Daniel mówi, że oferta kierowana przez jego giełdę jest zgodna z unijną dyrektywą MiFID II, która pojawiła się z początkiem 2018.

CEO DX.Exchange – Skowroński napisał w mailu do Bloomberga:

Dostrzegliśmy ogromną okazję na rynku w tokenizacji papierów wartościowych. Wierzymy, że to dopiero początek fuzji tradycyjnego rynku z technologią blockchain. To zmierza w kierunku powstania nowego świata handlu starymi jak i nowymi akcjami.Tokenizacja wszelakich aktywów, domostw, rzeczy czy nawet osób to marzenie wielu entuzjastów cyfrowych walut. DX.Exchange dokłada swoją cegiełkę tokenizując akcje technologicznych gigantów, a wraz z tym uruchamia w pełni uregulowaną europejską giełdę kryptowalut.

Jeżeli nie znasz terminu ‘tokenizacja’ i masz ochotę to dowiesz się więcej w tym miejscu.

DX. Exchange – dowiedz się więcej

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o giełdzie i jak ona działa, zajrzyjcie tutaj.

Krótko i ciekawie przedstawione działanie giełdy:

Want to learn more about digital stocks? Watch the video below and get educated with DX.Exchange! #exchangeyourway

Publiée par Dx.Exchange sur Jeudi 3 janvier 2019


Czy kryptowalutowa rewolucja nadchodzi wraz z najbliższym poniedziałkiem? Czy macie zamiar handlować na DX.Exchange? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach, zapraszam!Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze