Nadchodzi Tether Gold! Nowy stablecoin oparty o złoto

6 782
Tether, pierwsza platforma oparta o blockchain oferująca cyfrowe wykorzystanie tradycyjnych walut planuje wprowadzić do swojego portfolio nowy produkt – Tether Gold. Będzie to stablecoin oparty o złoto.

Tetheriady ciąg dalszy

Tether Gold reprezentuje własność nad jedną uncją fizycznego złota. W przypadku kryptowaluty XAUT, będzie ona dostępna jako token ERC-20 sieci Ethereum, a także token TRC20 blockchaina TRON. 

“Co więcej, Tether Gold jest jedynym środkiem, który ma bezpośrednią kontrolę nad fizycznym magazynem złota przetrzymywanym w Szwajcarii. Specjalna krypta posiada najwyższe standardy zabezpieczenia oraz środki antywłamaniowe”

Tak możemy wyczytać w artykule Achal Arya dla portalu CoinGape. Motywy uruchomienia tego projektu skomentował także Peolo Ardoino, CTO Tethera:

“Popyt na cyfrową dostępność złota ciągle rośnie. Dlatego utworzenie Tether Gold to innowacja dla całego ekosystemu kryptowalut. XAUT zapewnia łączne korzyści płynące z posiadania fizycznego, jak i cyfrowego aktywa, usuwając jednocześnie wady utrzymywanie złota w bardziej tradycyjny sposób. Ogranicza koszty magazynowania i ograniczenia dostępu.”

Grupa Tether po raz kolejny poszerza portfolio oferowanych przez siebie rozwiązań. Poza XAUT na rynku funkcjonują też takie aktywa jak euro tether, yuan tether i oczywiście USDT, który oparty jest na dolarze.

Nie wszystko złoto co się świeci

Tether jest firmą, która wprowadziła nową jakość w tradingu kryptowalut wraz z wprowadzeniem USDT. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Według portalu coinmarketcap, kryptowaluta ta zajmuje 7 miejsce w rankingu kapitalizacji, a trade’owane na niej wolumeny przekraczają aktywność bitcoina. 

Niestety Tether to również kontrowersje. Od kilku lat wielu członków społeczności zarzuca Tetherowi manipulowanie rynkiem kryptowalut oraz nieujawnianie realności pokrycia swojego tworu dolarem. Proceder “dodrukowania” USDT niejednokrotnie wzbudzał wątpliwości wśród inwestorów. Nie zmienia to jednak faktu, że USDT pozostaje najbardziej znaczącym stablecoinem, którego używa się codziennie na niemalże każdej większej giełdzie kryptowalut.

Najbliższe miesiące pokażą, czy XAUT faktycznie będzie miał szansę stać się komplementarnym w stosunku do złota dobrem. Faktem jest, że Tether dzięki temu działaniu umacnia swoją pozycję na rynku kryptowalut stabilnych. Zastanawia też fakt, czy interesariusze będą mogli zobaczyć fizyczną rezerwę złota.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze