Miliard dolarów przeniesiony z Bitfinexa za pomocą Bitcoina!

We środę przeniesiono z Bitfinex środki o wartości miliarda dolarów. Transfer odbył się za pomocą najpopularniejszej kryptowaluty i opiewał na kwotę ponad 123 446 BTC.

Garść danych

Zgodnie z informacjami na blockchainie, 1 500 BTC z tych środków zostało wysłanych z cold walleta na hot wallet. Całość sumy o której mówimy została najpierw przeniesiona ze starego adresu.

CTO Bitfinex, Paolo Ardoino, tak skomentował całą sprawę:

“To uzupełnienie naszego hot walleta skutkująca zmianą adresu”

Nowy adres przelał 1000 bitcoinów na hot wallet we wtorek. Nie doszło jednak do zmiany miejsca przechowania reszty środków. Nowy cold wallet podobnie przesłał kwotę 2000 BTC. Środki zostały najprawdopodobniej wypłacone.

Co ciekawe, stan portfela Bitfinexu przez pewien czas pokazywał błędną ilość posiadanych środków. Możliwe, że jest to jedynie błąd aplikacji śledzącej transakcje na blockchainie. Ciekawi i zastanawia jedynie fakt, dlaczego po umieszczeniu środków na cold wallecie, zdecydowano się na ponowne ich przeniesienie. Możliwe, że jest to sposób na uniknięcie jakichkolwiek zarzutów dotyczących niewypłacalności. 

Miliard dolarów to suma, którą Bitfinex zdobył w trakcie sprzedaży swojego tokena. Jest to również kwota, której rzekomo brakowało do uzyskania pełnego pokrycia wartości Tetheru. Niewiele mówi to jednak o faktycznej sytuacji Bitfinexu oraz stabilności USDT. Wiemy jedynie o tym, że platforma posiada miliard w Bitcoinie.

Ciągłe kontrowersje

Bitfinex ostatnio ponownie znajduje się pod ostrzałem. Niedawno Bitfinex, Tether oraz spółkę matkę obu projektów prawnie zaatakowano i oskarżono o manipulowanie rynkiem Bitcoina. W obszarze zainteresowania powodów znalazły się postulaty dotyczące braku pokrycia Tetheru amerykańskim dolarem w stosunku 1:1, co miało być pierwotnym założeniem funkcjonowania tego stablecoina. Tego typu głosy po raz pierwszy pojawiały sięjuż w 2017 roku. Mimo to USDT pozostaje największym i najpopularniejszym tego typu aktywem na rynku.

Jak echo powraca również temat skradzionych w 2016 roku środków z Bitfinex. W ciągu ostatniego roku te znajdowały się ruchu i były upłynniane przez hakerów. Najbliższy rok dla jednej z popularniejszych platform okaże się być pewnie niezwykle interesujący.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze