Microsoft rozwija usługi blockchain | Współpraca z JP Morgan

Copyright: pcruciatti Editorial Credit: pcruciatti/Shutterstock.com
748

Ostatnie dni uświadczają nas w przekonaniu, iż technologia blockchain posiada naprawdę świetlaną przyszłość. Jedno z największych przedsiębiorstw informatycznych na świecie, Microsoft, nawiązało strategiczną współpracę z gigantem bankowości, J.P. Morgan Chase. Współpraca tych przedsiębiorstw dotyczyć będzie chmury Azure, którą ulepszono o dodatkowe rozwiązania technologii blockchain. Co więcej, Microsoft będzie zarządzał łańcuchem blokowym J.P. Morgan, który wydaje swój cyfrowy tokenJPM Coin.

Przedsiębiorstwa technologiczne zauważyły znaczący rozwój technologii blockchain, przez co opracowują własne platformy i systemy. Jest to narzucone przez rynek, co niezwykle dobrze może wpłynąć na środowisko walut cyfrowych i rozproszonej księgi rachunkowej. Microsoft opublikował raport, w którym szczegółowo opisują nowe narzędzie w autorskim rozwiązaniu chmurowym. Azure Blockchain Service to w pełni zarządzana usługa blockchain, która upraszcza tworzenie, zarządzanie sieciami blockchain, dzięki czemu firmy mogą skupić się na kontynuowaniu swoich projektów i tworzeniu aplikacji. Od wczoraj możliwy jest podgląd aplikacji, którą oddano do oceny publicznej.

„Za pomocą kilku prostych kliknięć użytkownicy mogą tworzyć i wdrażać udostępnioną sieć blockchain, a także zarządzać systemem za pomocą intuicyjnego interfejsu w portalu Azure. Wbudowane narzędzia pozwalają programistom dodawać nowych członków, ustawiać uprawnienia, monitorować stan sieci, aktywność oraz zarządzać prywatnymi interakcjami poprzez integrację z Azure Active Directory.”- wyjaśnił CTO Microsoft Azure, Mark Russinovich

W tym tygodniu Microsoft ogłosił ekscytujące partnerstwo z J.P. Morgan, aby platforma Quorum (należąca notabene do JPM) była pierwszym system dostępnym w chmurze Azure Blockchain. Firma argumentowała wdrożenie platfomy Quorum poprzez fakt, iż jest zbudowana na protokole Ethereum, przez co stanowi „zaufaną platformę”. Quorum integruje się z bogatym zestawem narzędzi open-source, a także wspiera prywatne transakcje, czego wymagają klienci biznesowi.

microsoft blockchain jpmorgan
źródło: pexels/pixabay

Jak działa nowy system od Microsoftu?

Charakter tych sieci jest jednak zupełnie inny niż schemat działania w sieciach publicznych, polegając na zdalnych uczestnikach i braku nadawania praw członkom sieci. Microsoft dołącza poniekąd do napędzania prywatnych systemów blockchain, które zaprojektowano ściśle do ulepszenia operacyjnych działań przedsiębiorstw. Warto zaznaczyć, iż usługi Microsoftu z zakresu technologii blockchain firma świadczy już od kilku lat. Jednakże, Microsoft chwali się innowacyjnością nowych rozwiązań, gdyż mogą one poprawić interoperacyjność narzędzi blockchainowych. Właśnie przez to, Microsoft wydaje w pełni zarządzaną usługę blockchain, która ma na celu uproszczenie tworzenia i zarządzania sieciami rozproszonej księgi rachunkowej.

„Cieszymy się, że możemy zaoferować klientom biznesową platformę opartą na Ethereum, z Quorum na czele. Liczymy na dodanie nowych funkcji usługi Azure Blockchain w nadchodzących miesiącach, w tym zarządzanie tokenami cyfrowymi, ulepszoną integrację aplikacji i wsparcie dla Corda Enterprise R3.” – podaje Microsoft w komunikacie

Co sądzicie o rozwijaniu blockchainowych usług przez Microsoft? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze