Microsoft rozwija usługi blockchain | Współpraca z JP Morgan

Copyright: pcruciatti Editorial Credit: pcruciatti/Shutterstock.com

Ostatnie dni uświadczają nas w przekonaniu, iż technologia blockchain posiada naprawdę świetlaną przyszłość. Jedno z największych przedsiębiorstw informatycznych na świecie, Microsoft, nawiązało strategiczną współpracę z gigantem bankowości, J.P. Morgan Chase. Współpraca tych przedsiębiorstw dotyczyć będzie chmury Azure, którą ulepszono o dodatkowe rozwiązania technologii blockchain. Co więcej, Microsoft będzie zarządzał łańcuchem blokowym J.P. Morgan, który wydaje swój cyfrowy token – JPM Coin.

Przedsiębiorstwa technologiczne zauważyły znaczący rozwój technologii blockchain, przez co opracowują własne platformy i systemy. Jest to narzucone przez rynek, co niezwykle dobrze może wpłynąć na środowisko walut cyfrowych i rozproszonej księgi rachunkowej. Microsoft opublikował raport, w którym szczegółowo opisują nowe narzędzie w autorskim rozwiązaniu chmurowym. Azure Blockchain Service to w pełni zarządzana usługa blockchain, która upraszcza tworzenie, zarządzanie sieciami blockchain, dzięki czemu firmy mogą skupić się na kontynuowaniu swoich projektów i tworzeniu aplikacji. Od wczoraj możliwy jest podgląd aplikacji, którą oddano do oceny publicznej.

„Za pomocą kilku prostych kliknięć użytkownicy mogą tworzyć i wdrażać udostępnioną sieć blockchain, a także zarządzać systemem za pomocą intuicyjnego interfejsu w portalu Azure. Wbudowane narzędzia pozwalają programistom dodawać nowych członków, ustawiać uprawnienia, monitorować stan sieci, aktywność oraz zarządzać prywatnymi interakcjami poprzez integrację z Azure Active Directory.”- wyjaśnił CTO Microsoft Azure, Mark Russinovich

W tym tygodniu Microsoft ogłosił ekscytujące partnerstwo z J.P. Morgan, aby platforma Quorum (należąca notabene do JPM) była pierwszym system dostępnym w chmurze Azure Blockchain. Firma argumentowała wdrożenie platfomy Quorum poprzez fakt, iż jest zbudowana na protokole Ethereum, przez co stanowi „zaufaną platformę”. Quorum integruje się z bogatym zestawem narzędzi open-source, a także wspiera prywatne transakcje, czego wymagają klienci biznesowi.

microsoft blockchain jpmorgan
źródło: pexels/pixabay

Jak działa nowy system od Microsoftu?

Charakter tych sieci jest jednak zupełnie inny niż schemat działania w sieciach publicznych, polegając na zdalnych uczestnikach i braku nadawania praw członkom sieci. Microsoft dołącza poniekąd do napędzania prywatnych systemów blockchain, które zaprojektowano ściśle do ulepszenia operacyjnych działań przedsiębiorstw. Warto zaznaczyć, iż usługi Microsoftu z zakresu technologii blockchain firma świadczy już od kilku lat. Jednakże, Microsoft chwali się innowacyjnością nowych rozwiązań, gdyż mogą one poprawić interoperacyjność narzędzi blockchainowych. Właśnie przez to, Microsoft wydaje w pełni zarządzaną usługę blockchain, która ma na celu uproszczenie tworzenia i zarządzania sieciami rozproszonej księgi rachunkowej.

„Cieszymy się, że możemy zaoferować klientom biznesową platformę opartą na Ethereum, z Quorum na czele. Liczymy na dodanie nowych funkcji usługi Azure Blockchain w nadchodzących miesiącach, w tym zarządzanie tokenami cyfrowymi, ulepszoną integrację aplikacji i wsparcie dla Corda Enterprise R3.” – podaje Microsoft w komunikacie

Co sądzicie o rozwijaniu blockchainowych usług przez Microsoft? Zapraszamy do dyskusji!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze