Metaverse zmieni świat rozrywki i styl życia społecznego

2 333

Metaverse zmieni świat rozrywki i styl życia społecznego – nowa ankieta ConWire

Najnowsza ankieta przeprowadzona przez CoinWire ujawniła, że większość użytkowników wierzy, że metaverse zmieni ich życie społeczne, interakcje międzyludzkie i świat rozrywki.

W ubiegłym roku kryptowaluty i Web3 odnotowały dychotomię między niezwykle burzliwymi rynkami ze spadającymi cenami aktywów, a jednocześnie wysokimi perspektywami rozwoju w przyszłości. Zarówno użytkownicy, jak i inwestorzy nadal inwestują w branżę blockchain. A metaverse należy do ulubionych obszarów zainteresowania i inwestowania.

W najnowszej ankiecie przeprowadzonej przez CoinWire, w której w grudniu 2022 r. przebadano ponad 10 000 inwestorów w przestrzeni kryptograficznej, okazało się, że nastawienie użytkowników do metaverse ma wielką przyszłość, która może wpłynąć na wszystkie obszary życia społecznego. 69% respondentów uznało, że Metaverse zmieni styl życia społecznego dzięki nowemu podejściu do rozrywki, a 65% ankietowanych wierzy w nowe podejście Metaverse do działań społecznościowych.

Oczekiwania, że technologia metaverse zdecydowanie wpłynie to na finanse, biznes i edukację, również były wysokie i wyniosły odpowiednio 61,2%, 49,6% i 45%.

W ciągu ostatnich pięciu lat Microsoft uzyskał 158 patentów związanych z Metaverse, przyćmiewając firmy z branży Big Tech, takie jak Meta, Tencent i Epic Games.

W miarę dalszego rozwoju Metaverse będzie miał możliwość wpływania na życie społeczne w bardziej namacalny sposób. Na przykład ostatnio na targach Consumer Electronics Show 2023 zostały zaprezentowane nowe funkcje w Metaverse takie jak dotyk i zapach

Ponadto badanie wykazało, że ponad połowa (53%) respondentów inwestujących w Metaverse posiada kryptowaluty.

Przeczytaj także : Republika Środkowoafrykańska przygląda się ramom prawnym dla adopcji kryptowalut

Według ankiety Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce pod względem innowacji w technologii Metaverse. Jednak Chiny i Indie zajmują czołowe miejsca pod względem pozytywnego nastawienia do codziennego korzystania z Metaverse, odpowiednio 78% i 75%, jak pokazano powyżej.

Raport ujawnił ponadto, że podczas gdy prawie 9 na 10 respondentów słyszało termin Web3, to 52% ankietowanych nie wie dokładnie co to sformułowanie w rzeczywistości oznacza.

W związku z negatywnymi wydarzeniami w branży kryptowalutowej w całym roku 2022, ponad 60% ankietowanych stwierdziło, że chce więcej regulacji stosowanych na rynku. Na szczęście począwszy od zeszłego roku organy regulacyjne na całym świecie zaczęły przyjmować i omawiać nowe zasady dla branży w znacznie szybszym tempie niż to robiły dotychczas.

Obszary nowych rozwiązań technologicznych takie jak Web3 i Metaverse, pozostają wysoko na liście priorytetów w wielu krajach. Niedawno rząd Korei Południowej otworzył swoje pilotażowe miasto Metaverse dla publiczności.

Raport McKinsey przewiduje, że technologia Metaverse utworzy rynek o wartości 5 bilionów dolarów w ciągu najbliższych 7 lat.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze