Bitcoin kopiuje ożywienie rynku z 2018

8 965

Bitcoin kopiuje ożywienie rynku z 2018

Jest wiele powodów do optymizmu, jeśli chodzi o dalsze wzrosty cen BTC. Analiza RSI wskazuje na podobieństwa ożywienia rynku kryptowalut z 2018 roku. Dlatego prawdopodobnie Bitcoina czeka nowy „wielki rajd”, a siła rynku jest podobna jak po bessie w 2018 roku.

Według najnowszej analizy, para BTC/USD będzie nadal rosła „po konsolidacji” dzięki kluczowym sygnałom z indeksu względnej siły (RSI).

Kurs Bitcoina pokazuje nigdy wcześniej nie widzianą zwyżkową dywergencję

Ponieważ wzrosty kursu BTC wciąż trwają, Bitcoinowe byki czują się coraz bardziej pewnie, pomimo powszechnej nieufności co do trwałości obecnego rajdu.

Jednak pojawiają się głosy dostrzegające różnicę obecnego ożywienie od wszystkich dotychczasowych. Dla popularnego tradera Crypto Wolfa zjawiskowy rajd Bitcoina, który ma obecnie miejsce jest inny od wszystkich wcześniejszych.

Wskaźnik RSI, jak zauważył 18 stycznia, wskazał długo oczekiwaną zwyżkową rozbieżność w tygodniowych ramach czasowych – coś, co nigdy wcześniej się nie zdarzyło.

BTC pokazał rzadką cotygodniową zwyżkową dywergencję RSI. Nigdy nie zdarzyło się to w historii BTC, jedyna taka okazja w życiu” – podsumował 21 stycznia.

RSI to podstawowy wskaźnik używany przez traderów do określania, czy aktywa są wykupione, czy wyprzedane po danej cenie.

„Technicy i wszelkie wykresy wskazywały, że dno jest za nami, ale jak zwykle większość była w trybie pełnych niedźwiedzich prognoz” – dodał Wolf.

Przeczytaj także: Moody’s obniża rating Coinbase pomimo gwałtownego wzrostu cen akcji

Konsolidacja poprzedzi dalszy wzrost

Dzięki temu, że większość nie wierzyła we wzrosty i oczekiwała 10 000 USD albo niżej, Bitcoin zaczyna powtarzać rodzaj renesansu, który ostatnio obserwowano pod koniec poprzedniej bessy na początku 2019 roku.

Trader i analityk Trader Tardigrade, znany również jako Alan w mediach społecznościowych, przewiduje zatem, że dobre czasy będą trwały jeszcze przez jakiś czas.

„BTC powtarza historię na RSI i Price Action od dna z 2019 roku” – powiedział obserwującym w zeszłym tygodniu.

„Na wykresie dziennym widać, że:
1. RSI Silny trend wzrostowy do strefy wykupienia
2. $BTC miał wcześniej znaczny spadek
3. Ostatni kupujący wykupili $BTC. Po pewnej konsolidacji nastąpi wielki rajd.”

W chwili pisania tego tekstu dzienny RSI wynosił prawie 87, jak pokazały dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView.

To najwyższy wynik od stycznia 2021 r., kilka miesięcy przed tym, jak BTC/USD ustanowił nowe rekordy wszechczasów na poziomie 58 000 USD w kwietniu i 69 000 USD w listopadzie.

Tylko krowa zdania nie zmienia

Wygląda na to, że część analityków już zmienia zdanie co do przyszłości kursu Bitcoina i oceny danych historycznych. Przynajmniej wypowiedzi nie będą już takie ekstremalnie jednoznaczne jak do tej pory i kreślące czarne scenariusze.

Należy pamiętać jednak, że na rynku trwa nieprzerwanie wojna i, że duzi gracze potrafią manipulować powstawanie różnorakich sygnałów. Tylko i aż po to żeby zdobyć kasę tych co w nie uwierzą.

Czy tak będzie i tym razem ?

Może Cię zainteresuje:

Komentarze