Metaverse jako nowa generacja tworzenia wartości

3 383

Mukesh Ambani, który uważany jest za najbogatszego człowieka w całej Azji (według magazynu Forbes jego majątek netto przekracza 92 miliardy dolarów) wierzy, że metaverse może odblokować nową generację tworzenia wartości.

Miliarder pozytywnie wypowiedział się również na temat DeFi oraz technologii blockchain, którą interesuje się już od kilku lat.

Technologia, która może wyeliminować nierówności

Zdaniem Ambaniego technologia cyfrowa może pomóc w zapewnieniu wszystkim równych szans, przy czym chodzi zarówno o całe firmy, jak i zwykłych ludzi: wciąż żyjemy w świecie, w którym największe korporacje mają łatwiejszy dostęp do finansowania, a małe firmy mają utrudniony dostęp do pieniędzy. To samo ma miejsce w przypadku ludzi, co według mnie się zmieni.

„Today it still is a world where large companies get easier finance and small companies don’t get easier finance, and the same thing with people, and I think that will change”.

Wypowiedź miliardera związana z szansą wyrównania różnic ekonomicznych jest o tyle istotna, że urodził się w bardzo biednym kraju, jakim jest Jemen. Co ciekawe podobnego zdania jest inny miliarder, a przy tym współzałożyciel Ethereum: Vitalik Buterin. Jak informowaliśmy w artykule: Jaka przyszłość czeka tokeny miast? według Buterina idealny projekt tego typu powinien między innymi wprowadzać równość ekonomiczną, społeczną i polityczną.

Miliarder wierzy w metaverse

Mukesh Ambani porównuje kryptowaluty do lepszej ropy naftowej. Różnica polega na tym, że „nowa ropa naftowa” może być generowana i konsumowana w każdym miejscu i przez każdą osobę. Może wiec w sposób sprawiedliwy tworzyć wartość bez względu na sektor, region geograficzny i klasę ekonomiczną.

„The new oil, data, can be generated and consumed everywhere and by everybody. It has the potential to create value equitably across sectors, geographies, and economic classes”.

Uważa również, że aktualnie jesteśmy światkami czwartej rewolucji, w której na pierwszym miejscu będzie świat cyfrowy. Z czasem stanie się on kluczowy dla miliardów ludzi, co będzie wykorzystywane we wszystkich technologiach, a pięć lub sześć z nich zostanie połączonych, aby przekształcić cały świat.

„We are witnessing the fourth revolution, that is the digital-first revolution, where digital will be life for billions of people — which will be used in all technology — five or six kinds of technology will merge together, they will transform the whole world”.

W wartość cyfrowych światów wierzą również analitycy popularnego funduszu: Grayscale wróży branży metaverse wycenę na poziomie 1 biliona dolarów.

Komentarze