MetaMask ostrzega użytkowników sprzętów Apple

Użytkownicy sprzętów z logo nadgryzionego jabłuszka powinni pamiętać, że słabe hasło do iCloud może przyczynić się do utraty środków z portfela MetaMask.

Dotyczy to oczywiście tych osób, które skorzystały z opcji kopii zapasowej iCloud dla danych aplikacji.

Uwaga na słabe hasła

Mogłoby się wydawać, że osoby korzystające z kryptowalut wiedzą, jak ważne jest ustawienie silnego hasła, co zwiększa bezpieczeństwo konta. Problem jest o tyle istotny, że nawet jeżeli ktoś przechowuje frazy seed w bezpiecznym miejscu, to korzystanie z automatycznej kopii zapasowej portfela MetaMask w iCloud sprawi, że fraza będzie przechowywana online. Tym samym, jeżeli używane jest słabe hasło do konta iCloud, to hakerzy mają ułatwione zadanie.

MetaMask ostrzega przed iCloud

Ostrzeżenie pojawiło się na oficjalnym koncie MetaMask (@MetaMask): jeżeli włączyłeś kopię zapasową iCloud, będzie to obejmować zaszyfrowany hasłem plik MetaMask. Jeśli twoje hasło nie jest wystarczająco silne, a ktoś zdobędzie twoje dane uwierzytelniające iCloud, będzie mógł dokonać kradzieży środków.

„If you have enabled iCloud backup for app data, this will include your password-encrypted MetaMask vault. If your password isn’t strong enough, and someone phishes your iCloud credentials, this can mean stolen funds”.

Firma przypomina, że kopie iCloud dla MetaMask można łatwo wyłączyć. W tym celu należy wejść w Ustawienia -> Profil -> iCloud -> Zarządzaj pamięcią masową -> Kopie zapasowe i odznaczyć odpowiednią opcję.

„You can disable iCloud backups for MetaMask specifically by turning off the toggle here: Settings > Profile > iCloud > Manage Storage > Backups”.

Na koncie MetaMask znalazło się również przypomnienie, że osoby, które nie chcą, aby w przyszłości zaskoczyły ich niechciane kopie zapasowe, mogą również wyłączyć je w tym miejscu: Ustawienia -> Apple ID / iCloud -> iCloud -> iCloud Backup.

„If you want to avoid iCloud surprising you with unrequested backups in the future, you can turn off this feature at: Settings > Apple ID/iCloud > iCloud > iCloud Backup”.

Co zrobić, jeżeli korzystam z MetaMask na sprzęcie Apple?

Osoby, które korzystają z tego rozwiązania, powinny więc albo wyłączyć backup iCloud dla portfela MetaMask, albo upewnić się, że używają silnego hasła. Najlepiej wybrać takie, które nie będzie używane w innych usługach.

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo pojawi się Bitcoin w MetaMask dzięki MetaMask Snaps, przez co przestępcy mogą w większym stopniu zainteresować się użytkownikami „portfela z liskiem”. Już teraz firma odnotowała ponad 30 000 000 użytkowników MetaMask, a z każdym dniem zakładane są nowe portfele.

Może Cię zainteresować:

Komentarze