McDonald’s akceptuje Bitcoina i Tether w szwajcarskim Lugano a wieloryby Etherum szykują się do aprecjacji kursu

McDonald’s akceptuje płatności Bitcoinem i Tether w szwajcarskim Lugano a wieloryby Etherum szykują się do aprecjacji kursu

Globalna sieć fast foodów jest jedną z pierwszych, które biorą udział w eksperymencie przyjaznym dla kryptowalut w mieście Lugano.

Chciałoby się powiedzieć – wreszcie ! Dlaczego tak długo im to schodzi ? I dlaczego tylko w Szwajcarii ?

Międzynarodowa sieć fast foodów McDonald’s zaczęła akceptować Bitcoina (BTC) jako metodę płatności w mieście Lugano we włoskojęzycznym regionie Szwajcarii, które staje się hotspotem dla adopcji kryptowalut w Europie Zachodniej. W Lugano mieszka 63000 mieszkańców.

Jednominutowy film z zamawiania posiłku w cyfrowym kiosku McDonald’s, a następnie płacenia za nie w zwykłej kasie za pomocą aplikacji mobilnej, został przesłany na Twittera przez magazyn Bitcoin 3 października. Logo Tether (USDT) może być zauważone jako dodatek obok loga Bitcoina na bankomacie kryptowalutowym, co nie jest zaskakujące, ponieważ w marcu 2022 miasto Lugano ogłosiło, że zaakceptuje Bitcoina, Tether i token LVGA jako prawny środek płatniczy w tym mieście.

3 marca 2022 r. miasto podpisało memorandum o porozumieniu z Tether Operations Limited, uruchamiając tzw. „Plan B”. Zgodnie z tym planem Tether utworzył dwa fundusze — pierwszy to 106 milionów dolarów, czyli 100 milionów franków szwajcarskich, pula inwestycyjna dla startupów kryptograficznych, a drugi to około 3 miliony dolarów, czyli 3 miliony franków szwajcarskich, próbujący zachęcić do adopcji krypto dla sklepów i firm w całym mieście.

Oprócz umożliwienia mieszkańcom Lugano płacenia podatków za pomocą kryptowalut, projekt rozszerzy płatności na bilety parkingowe, usługi publiczne i czesne dla studentów. Oczekuje się, że ponad 200 sklepów i firm w okolicy będzie również akceptować płatności kryptograficzne za towary i usługi.

W czerwcu Paolo Ardoino, dyrektor ds. technologii w Tether i Bitfinex, stwierdził, że Plan B „idzie świetnie”, zapowiadając dwutygodniową działalność edukacyjną na temat blockchain i kryptowalut w Lugano.

We wrześniu 2021 roku Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który zezwolił na używanie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Od tego czasu McDonald’s akceptuje Bitcoina we wszystkich swoich 19 punktach sprzedaży w tym kraju.

Przeczytaj też : Stakowanie Etherum jest zbyt trudne

Wzorzec przepływów netto Etherum wskazuje na szykujące się wzrosty

Wykres przepływów netto Ethereum pokazuje, że skok przepływów walutowych często pojawia się, gdy cena ETH znajduje się na krótkoterminowym lub długoterminowym niskim poziomie.

Netflow wymiany Ether (ETH) w ciągu ostatnich kilku lat podkreśla wzorzec behawioralny wśród wielorybów Ether, który zdaniem analityków rynku ma na celu pompowanie ceny drugiej co do wielkości kryptowaluty.

„Netflow wymiany” to wskaźnik, który mierzy ilość netto kryptowalut wchodzących lub wychodzących z portfeli wszystkich scentralizowanych giełd. Wartość miernika oblicza się, biorąc różnicę między wpływami z wymiany a wydatkami z wymiany.

Dane udostępnione przez tradera w firmie analitycznej CryptoQuant wskazują, że wieloryby ETH konsekwentnie wysyłały swoje zasoby na giełdy, aby podnieść cenę ETH i sprzedać go po wyższej cenie rynkowej.

Dane Ether Exchange Netflow potwierdzają wzorzec behawioralny wśród wielorybów ETH i wskazują, że utrzymuje się on od 2020 roku. Za pompą cenową często podążają wieloryby sprzedające swoje zasoby po podwyższonej cenie rynkowej, co samo poprzedza korektę, jak widać na wykresie poniżej.

Wzór behawioralny jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że dodatni przepływ netto lub wzrost liczby depozytów na scentralizowanych giełdach jest często postrzegany jako sygnał niedźwiedzi, ponieważ inwestorzy najczęściej wysyłają swoje zasoby na giełdy w celu sprzedaży.

W swojej analizie trader zauważył, że depozyty giełdowe rosły okresowo podczas krótkoterminowych lub długoterminowych minimów aktywów. Wykres przepływu netto potwierdza, że ​​skok przepływów giełdowych często pojawiał się w czasie, gdy cena ETH była notowana na niższych poziomach.

Duże depozyty wielorybów Etherum na giełdach utrzymywały się nawet w okresie poprzedzającym fuzję, gdy cena ETH wzrosła przed kluczową transformacją dowodu stawki. Cena spadła po fuzji, pomimo wielu ekspertów rynkowych, którzy przewidywali, że będzie inaczej, potwierdzając w ten sposób wzorzec zachowań związany z depozytami wielorybów ETH na giełdzie.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze