Stakowanie Etherum jest zbyt trudne

6 760

Stakowanie Etherum jest zbyt trudne, twierdzą członkowie społeczności

Niektórzy twierdzą, że dobrze byłoby publicznie przyznać, że obstawianie Etherum nie jest jeszcze możliwe dla wszystkich.

Po przejściu sieci Ethereum na proof-of-stake (PoS), stakowanie Ether (ETH) odgrywa teraz centralną rolę w walidacji bloków i zabezpieczaniu sieci. Jednak niektórzy członkowie społeczności uważają, że proces obstawiania jest zbyt trudny, szczególnie dla zwykłych ludzi.

Na subreddicie Ethereum członek społeczności poruszył temat obstawiania ETH i jego trudności. Według użytkownika zajęło mu cały weekend, aby wszystko działało. Użytkownik powiedział, że może to być coś, czego nie mogą zaakceptować osoby z „napietymi” harmonogramami.

Napisał:

„Społeczność Ethereum lubi się chwalić, ale zdrowiej jest po prostu przyznać: to nie jest jeszcze dla wszystkich”.

W odpowiedzi na wątek inny członek społeczności również podzielił się swoim doświadczeniem w obstawianiu ETH i wspomniał o początkach Ethereum. Użytkownik zauważył, że w tamtych czasach interakcja z blockchainem była również trudna, zanim pojawiły się bardziej przyjazne dla użytkownika opcje. Członek społeczności podkreślił również, że konfiguracja węzła wymaga „więcej wysiłku, niż możemy się spodziewać, że włoży w to przeciętna osoba”.

Oprócz trudności z konfiguracją poruszono również kwestię zużycia pasma. Ze względu na duże zużycie przepustowości, użytkownik powiedział, że istnieje ryzyko zamknięcia przez dostawcę usług internetowych. Inny użytkownik wspomniał, że koszty przekroczenia limitu danych w Internecie mogą prawdopodobnie zabić wszelkie zyski z obstawiania.

W międzyczasie inny członek społeczności nie zgodził się, argumentując, że obstawianie nie ma być rzeczą łatwą, którą każdy może zrobić.

„Ludzie traktują obstawianie jako darmowe pieniądze, kiedy tak nie jest. Faktycznie otrzymujesz wynagrodzenie za wykonanie pracy, a to wymaga pewnej wiedzy i wysiłku” – powiedział.

Przeczytaj także:  Federalni idą po Metaverse

Mimo że mogą wystąpić pewne trudności z obstawianiem, nastąpiły również pewne pozytywne zmiany po połączeniu. 15 września, w dniu połączenia, liczba utworzonych dziennych bloków wzrosła z 6000 do 7100, wykazując 18% wzrost. Poza tym średni czas potrzebny walidatorom na weryfikację transakcji spadł o 13%.

Możliwość stakowania Etherum była mocno reklamowana przed Merge jako istotny czynnik zwiększający jego konkurencyjność wobec innych kryptowalut. Jak się okazuje nie jest to takie proste i wymaga czasu i specjalistycznej wiedzy. Jednak ważny krok do przodu został zrobiony i przed nami następne kamienie milowe. A obecny kurs ETH jest odpowiedzią na lekkie rozczarowanie po Merge i słabą kondycją całego sektora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze