Bitcoin walczy z oporem na poziomie 20.000 USD

Bitcoin walczy z oporem na poziomie 20.000 USD

Październik rozpoczął się pozytywnie dla rynku kryptowalut, ponieważ w poniedziałek pojawił się zielony kolor dla większości tokenów znajdujących się w pierwszej setce, które zyskują wraz z tradycyjnymi rynkami finansowymi.

Rosnące ceny napotykają na obawy związane z wypłacalnością Credit Suisse (CS), globalnie ważnego banku (G-SIB), którego prezesowi udało się jedynie wzmocnić te obawy po opublikowaniu w weekend notatki, która próbowała uspokoić głównych inwestorów na temat zdrowie instytucji finansowej.

Dane z TradingView pokazują, że cena Bitcoina (BTC) stale rosła podczas handlu w poniedziałek, osiągając w ciągu dnia najwyższy poziom 19 640 USD podczas popołudniowego handlu, po czym powróciła do wsparcia na poziomie 19 500 USD.

W obecnej chwili „byki i niedźwiedzie na Bitcoinie walczą o krótkoterminową kontrolę techniczną, bez żadnego sukcesu” – twierdzi starszy analityk techniczny Kitco, Jim Wyckoff, który zauważył, że „ceny ostatnio idą w bok”.

Wtorek rano jest kontynuacją sytuacji z poniedziałku przy czym kurs BTC walczy z przebiciem poziomu 20.000 USD.

„Ruch cen BC powyżej wrześniowego maksimum umożliwiłby bykom zasugerowanie rozwijającego się trendu wzrostowego, a ruch poniżej wrześniowego minimum zregenerowałby niedźwiedzie i wznowiłby trend spadkowy” – powiedział Wyckoff.

BTC rozgrzewa się przed potencjalnym rajdem

Podczas gdy cena BTC pozostaje dokładnie w środku zakresu, w którym topowa kryptowaluta handlowana jest przez ostatnie półtora miesiąca, dzisiejsze zyski mają potencjał, aby rozpocząć kolejny rajd dla Bitcoina, według niezależnego analityka rynku Michaëla van de Poppe.

Aby to było prawdą, Bitcoin będzie musiał kontynuować swoją trajektorię zwyżkową i zmienić opór na 20 000 USD, zanim spróbuje wybić się wyżej.

Niezależny analityk kryptograficzny McKenna opublikował poniższy tweet pokazujący potencjalnie BTC może wzrosnąć aż do 24 400 USD w najbliższej przyszłości.

Według McKenny, rynek prawdopodobnie pójdzie do góry:

„Jest szansa powyżej 80%, że w obliczu faktycznego spowolnienia rynek jednak pójdzie do góry, ale teraz stoi przed okresem niskich obrotów, co może być bardziej bolesne. Długi horyzont czasowy plus powolne skalowanie pozycji jest źródłem bogactwa”.

Podczas gdy cena BTC pozostaje punktem skupienia dla traderów i inwestorów, podstawową siłą topowego krypto jest lepiej zilustrowany hashrate sieci Bitcoin, który osiągnął nowy rekord wszechczasów 2 października, kiedy wzrósł powyżej 295 EH na sekundę ( EH/s) zgodnie z danymi dostarczonymi przez btc.com.

Od momentu powstania sieci jej hashrate wzrósł wykładniczo z sześciu milionów hashów na sekundę do ostatnich 295 trylionów hashów na sekundę.

Przeczytaj także: Mashinsky z Celsiusa wycofał 10 milionów USD przed upadłością

Altcoiny na zielono

Ogólnie rzecz biorąc, był to pozytywny dzień dla rynków finansowych na całym świecie, z większością czołowych altcoinów na plusie, podczas gdy S&P, Dow i Nasdaq zamknęli dzień na plusie odpowiednio 2,59%, 2,66% i 2,27%.

Największe zyski na wykresie 24-godzinnym obejmują 12,92% wzrost ceny Coti (COTI), 10,13% wzrost Ren (REN) i 8,16% wzrost Constellation (DAG).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 943 miliardy dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 39,8%.

Wraz z udaną ofensywą wojsk Ukrainy na wojnie z Rosja rośnie optymizm i zwiększa się chęć do podejmowania ryzyka na rynkach. W ostatnich miesiącach gdy działo się na froncie źle rynki popadały w pesymizm. Oczywiście nie jest to jedyny i ostateczny argument ale z pewnością jeden z ważnych czynników, które należy obserwować by wychwycić zmiany i zarobić.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx