Mastercard pracuje nad kryptowalutowym programem lojalnościowym

2 746

Dzięki planom ogłoszonym przez Mastercard nawet te osoby, które są kompletnie niezorientowane w dziedzinie kryptowalut i blockchain będą mogły stać się posiadaczami kawałka BTC lub innej kryptowaluty.

Firma zapowiedziała możliwość wprowadzenia kryptowalut jako nagród w programie lojalnościowym dla użytkowników z USA.

Zaktualizowany program lojalnościowy Mastercard

Oferta, nad którą pracuje obecnie Mastercard, zostanie przedstawiona amerykańskim bankom i firmom działającym w sektorze fintech. Dzięki temu zyskają możliwość zwiększenia zainteresowania użytkowników swoimi programami partnerskimi, w których przyznawane są punkty za regularne używanie karty.

Biorąc pod uwagę to, że w najbliższym czasie prawdopodobnie będzie można zaobserwować ogromne FOMO związane z Bitcoinem, możliwość wyboru kryptowaluty jako nagrody zamiast czajnika lub tostera może idealnie trafić w potrzeby użytkowników.

Nie są to jednak pierwsze działania firmy na rynku kryptowalut. Już na początku roku MasterCard ogłosił wsparcie dla kryptowalut, co następnie firma potwierdziła w lipcu (więcej informacji znajdziesz w artykule: Mastercard chce być obecny na rynku kryptowalut).

Współpraca pomiędzy Mastercard i Bakkt

W opublikowanej dzisiaj informacji popularny wydawca kart płatniczych zapowiedział współpracę z Bakkt, której efektem będzie umożliwienie klientom z USA kupowania i sprzedawania kryptowalut. Dodatkową korzyścią wynikającą ze współpracy ma być możliwość przejścia z tradycyjnych punktów lojalnościowych na kryptowaluty.

Według Sherri Haymond (wiceprezes ds. partnerstw cyfrowych w Mastercard) firma nie tylko umożliwi partnerom oferowanie zróżnicowanych zasobów cyfrowych, ale też dostarczy konsumentom nowych doświadczeń.

„We’ll not only empower our partners to offer a dynamic mix of digital assets options, but also deliver differentiated 
and relevant consumer experiences”.

Na razie nie wiadomo, jakie kryptowaluty zostaną uwzględnione w nowej ofercie programu lojalnościowego Mastercard. Tego typu działania potwierdzają natomiast to, że prędzej czy później Bitcoin prawdopodobnie na dobre zagości w świecie tradycyjnych finansów. Potwierdzają to również badania Blockdata, z których wynika, że nawet nawet co drugi duży bank ma ekspozycję na kryptowaluty.

Co sądzisz o możliwości zbierania kryptowalut podczas zakupów? Czy chciałbyś korzystać z takiej karty płatniczej?

Komentarze