Mastercard chce być obecny na rynku kryptowalut

Od dłuższego czasu pojawiają się plotki na temat działań, jakie Mastercard oraz Visa planują podjąć w przestrzeni kryptowalut.

Tym razem informacji w tej sprawie udzielił sam CEO Mastercard Michael Miebach, który poruszył wczoraj tematy związane z kryptowalutami i coraz popularniejszymi CBDC.

Dostawca kart dla banków i firm prywatnych

Michael Miebach potwierdził tak naprawdę to, o czym już wcześniej pisaliśmy na BitHub. Przede wszystkim Mastercard chce ułatwić płatności kryptowalutowe. Wynika to oczywiście z tego, że przybywa użytkowników kryptowalut, a wielu z nich chce mieć możliwość płacenia kartą w ulubionych sklepach bez konieczności wychodzenia do fiatów. Już w maju zamieściliśmy artykuł: Młodzi przemówili – chcą używać Bitcoina. Rezultaty badań Mastercard, z którego wynikało, że nawet 2/3 milenialsów zamierza używać krypto.

Nic więc dziwnego, że nawet w obliczu licznych problemów, z jakimi ostatnimi czasy musi się mierzyć giełda Binance, najwięksi dostawcy usług płatniczych wciąż chcą mieć dostęp do ogromnej bazy jej klientów (szczegóły znajdziesz w artykule Visa i Mastercard potwierdzają kontynuację współpracy z Binance pomimo obaw regulacyjnych).

Mastercard i kryptowaluty

Podczas rozmowy CEO Mastercard potwierdził więc to, że firmy chcą obsługiwać wszystkich klientów bez względu na to, czy chodzi o tradycyjne waluty, CBDC czy inne cyfrowe aktywa. Wierzymy, że nasze działania pozwolą nam stać się dostawcą szeroko rozumianej płynności. Musimy być w tej przestrzeni, ponieważ ludzie szukają odpowiedzi:

„What we believe we do is bring a perspective to the market as a multi-rail payment provider. We have to be in this space because people are looking for answers”.

Program akceleracyjny Mastercard Start Path

Firma chce również współpracować z bankami centralnymi w zakresie emisji CBDC, w czym pomóc ma specjalne środowisko testowe. Dodatkowo Mastercard uruchomił program akceleracyjny Mastercard Start Path, z którego mogą skorzystać firmy fintechowe oraz te, których działalność jest związana z kryptowalutami i technologią blockchain. Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na oficjalnej stronie startpath.mastercard.com.

Komentarze