Marathon jest drugim co do wielkości publicznym posiadaczem Bitcoinów

4 604

Marathon jest drugim co do wielkości publicznym posiadaczem Bitcoinów

Według dyrektora generalnego Freda Thiela Marathon Digital Holdings (MARA) znajduje się teraz na drugiej pozycji co do ilości posiadanych Bitcoinów notowanych na giełdzie na świecie.

Thiel ogłosił to podczas telekonferencji z akcjonariuszami i mediami po publikacji wyników spółki za III kwartał.

Potężna kopalnia Bitcoinów posiada obecnie 10 054 Bitcoinów, o wartości 172,2 miliona dolarów przy obecnej cenie. Marathon pokonał Coinbase, który posiada 9000 Bitcoinów, aby zapewnić sobie drugie miejsce. Firma wydobyła 3197 bitcoinów w tym roku do 31 października, co stanowi 27% wzrost w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku.

MicroStrategy pozostaje największym posiadaczem BTC wśród spółek publicznych, z 129.699 Bitcoinami o wartości 2,2 miliarda dolarów w swoim bilansie.

Wyniki Marathonu za trzeci kwartał były jednak niezgodne z szacunkami przychodów, ponieważ firma odnotowała stratę netto w wysokości 75,4 mln USD, czyli 0,65 USD na akcję w trzecim kwartale w porównaniu ze stratą 0,22 USD na akcję w trzecim kwartale 2021 r.

„Trzeci kwartał 2022 roku był okresem przejściowym i odbudowy w Marathonie” – napisał Thiel w oświadczeniu.

„Sekwencyjnie poprawialiśmy nasze wydobycieBitcoinów każdego miesiąca w ciągu kwartału, odbudowując nasz współczynnik haszowania z około 0,7 eksahaszy na sekundę na początku lipca do 3,8 eksahaszy na sekundę do 30 września”.

Przeczytaj także: Meta zmniejsz liczbę pracowników o 13%. „Pomyliłem się” przyznaje Zuckerberg

Thiel powiedział, że firma odnotowała również najwyższą miesięczną produkcję w październiku, kiedy wydobyła 615 bitcoinów, prawie dorównując produkcji w całym trzecim kwartale.

„Wierzymy, że Marathon ma mocne podstawy, na których możemy nadal budować nasz współczynnik haszowania” – powiedział Thiel.

„Naszym celem w najbliższym czasie jest osiągnięcie około 9,0 eksahashów na sekundę do końca roku i nadal dążymy do 23 eksahashów na sekundę w połowie 2023 roku, starając się ugruntować naszą pozycję lidera we wspieraniu i zabezpieczaniu ekosystem Bitcoinów.”

Firma poinformowała, że ​​gorsze dochody były częściowo spowodowane wcześniej zapowiedzianym wyjściem z zakładu Hardin w stanie MT, a także opóźnieniami w początkowym uruchomieniu zakładu King Mountain w McCamey w Teksasie.

Na dzień 30 września Marathon miał 37 000 aktywnych górników wytwarzających około 3,8 EH/s, ale do 1 listopada działająca flota górnicza firmy wzrosła do 69 000 aktywnych górników wytwarzających około 7,0 EH/s.

Akcje Marathonu spadły do ​​9,25 USD po opublikowaniu wczorajszych wyników za III kwartał, ale obecnie są wyceniane na 10,19 USD za akcję.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze