Litecoin i Ripple na giełdzie papierów wartościowych! Börse Stuttgart wprowadza ETN

Czy zastanawiacie się co spowodowało tak znaczące wzrosty cen kryptowaluty Litecoin (LTC) oraz Ripple (XRP)? Jednym z czynników wzrostu mogła być informacja udostępniona przez drugą największą giełdę papierów wartościowych w Niemczech. Zgodnie z komunikatem Börse Stuttgart, giełda wprowadziła fundusze inwestycyjne „Exchange-traded notes” (ETN’s) na swojej platformie handlowej. Od teraz inwestorzy mogą uczestniczyć w przyszłym rozwoju cen kryptowalut za pośrednictwem papierów wartościowych będących przedmiotem obrotu giełdowego.

Ogłoszenie funduszy ETN dla kryptowalut Litecoin oraz Ripple stanowi idealny sygnał dla wzrostu ich cen. Börse Stuttgart (SWB) to giełda papierów wartościowych w Niemczech, druga co do wielkości w kraju i dziewiąta pod względem wielkości w Europie. Po raz pierwszy w Niemczech inwestorzy mogą kupować i sprzedawać obligacje giełdowe (ETN) oparte na kryptowalutach Litecoin i Ripple. Cztery papiery wartościowe utworzone przez dostawcę XBT Provider w Szwecji, śledzą cenę tych kryptowalut w stosunku do euro i korony szwedzkiej. Dzięki temu klienci giełdy posiadają rzeczywisty stan tych kryptowalut.

„Kryptowaluty cieszą się dużym zainteresowaniem. Fundusze ETN umożliwią inwestorom po raz pierwszy w Niemczech śledzenie przyszłych zmian cen kryptowalut Litecoin oraz Ripple za pośrednictwem papierów wartościowych będących przedmiotem obrotu giełdowego.” – wyjaśnia Jürgen Dietrich, dyrektor handlowy w Börse Stuttgart

Podobnie jak fundusze typu ETF, o których głośno mówiło się podczas ich potencjalnego wprowadzenia na Bitcoinie, ETN działają jako ściśle regulowane, przejrzyste i chronione instrumenty, które użytkownicy mogą wykorzystywać do inwestowania w różne aktywa. W tym przypadku posłużą do inwestycji w Ripple oraz Litecoina.

Kryptowaluty litecoin ripple giełda
źródło: pixabay.com

Plany Börse Stuttgart odnośnie rynku kryptowalut

W przypadku niemieckiej giełdy Börse Stuttgart, ich plany dotyczące kryptowalut powoli stają się rzeczywistością. Zarząd giełdy wielokrotnie dawał do zrozumienia, iż chcą na dobre wejść na rynek kryptowalut. Początkowo było to przesłaniane planami utworzenia własnej giełdy kryptowalut, a także wyspecjalizowanej platformy ICO. Kryptowaluty stały się głównym celem rozwojowym giełdy, gdyż zamierzają stać się pionierem cyfrowej transformacji rynków finansowych i produktów finansowych w Niemczech.

Co sądzicie o wprowadzeniu funduszy ETN na Litecoinie i Ripple? Czy wprowadzenie tych funduszy spowodowało wzrosty cen tych kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze