Kryptowaluty wspierane przez niemiecką giełdę papierów wartościowych. Giełda tworzy platformę ICO

źródło: pexels.com
1 635

Börse Stuttgart, druga co do wielkości giełda papierów wartościowych w Niemczech, tworzy kompletną infrastrukturę dla zasobów cyfrowych, w szczególności dla walut cyfrowych. Po rozpoczęciu handlu kryptowalutami za pośrednictwem autorskiej aplikacji Bison, wkrótce powstanie platforma dla Initial Coin Offering (ICO). Kryptowaluty stały się głównym celem rozwojowym firmy, ponieważ giełda zamierza kontynuować strategię cyfryzacji i stać się pionierem cyfrowej transformacji rynków finansowych i produktów finansowych.

W kwietniu br., Sowa Labs, spółka zależna Börse Stuttgart, drugiej co do wielkości giełdy papierów wartościowych w Niemczech, ogłosiła utworzenie aplikacji kryptowalutowej Bison. Firma twierdziła, że Bison będzie pierwszą aplikacją do handlowania kryptowalutami, która będzie wspierana przez giełdę papierów wartościowych. Rozwój usług giełdy, związanych z kryptowalutami i zasobami cyfrowymi, następuje po ogłoszeniu przez giełdę autorskiej aplikacji w kwietniu tego roku. Bison jest bezpośrednim konkurentem dla wiodącej aplikacji tradingowej Robinhood. Bison ma zostać uruchomiony jesienią br. i początkowo będzie wspierać handel Bitcoinem, Ethereum, Ripple i Litecoinem.

„W systemie obrotu tokenami za pośrednictwem naszej platformy ICO można handlować na rynku wtórnym. Jest to ważny czynnik sukcesu dla ICO. W tym samym czasie jesteśmy w stanie reagować na popyt ze strony zarówno inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych, w celu uzyskania regulacji i wiarygodności środowiska do handlowania kryptowalutami” – powiedział Alexander Höptner, rzecznik Börse Stuttgart

kryptowaluty
źródło: pixabay.com

Kryptowaluty i blockchain na Frankfurter Wertpapierbörse

Niemiecka spółka akcyjna Deutsche Börse, zarządzająca m.in. Frankfurter Wertpapierbörse ogłosiła w marcu br. plany dot. implementacji technologii blockchain w celach ochrony transakcji papierów wartościowych. Frankfurcka giełda jest jedną z największych i najbardziej znaczących w Europie, a blockchain posłuży do celów bezpieczeństwa dla elektronicznego systemu handlu papierami wartościowymi XETRA.

Chcąc stworzyć rozwiązania oparte o rozproszoną księgę rachunkową, w celu bardziej skutecznej ochrony przy udzielaniu pożyczek papierów wartościowych, Deutsche Börse Group nawiązało partnerstwo z HQLAx. Firma ta zajmuje się zapewnianiem bezpieczeństwa transakcji w postaci implementacji blockchainu. Zgodnie z umową obie organizacje użyją blockchainu typu R3 firmy Corda.

Co sądzicie o działaniach stuttgarckiej giełdy papierów wartościowych? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze