Niemiecka giełda papierów wartościowych otwiera giełdę kryptowalut

źródło: pixabay.com
1 672

Boerse Stuttgart, druga co do wielkości giełda papierów wartościowych w Niemczech, ogłosiła utworzenie własnej giełdy kryptowalut, wraz ze współpracą banku solarisBank. Według komunikatu giełdy, na początek zamierzają wprowadzić podstawowe pary kryptowalut, tj. Bitcoin oraz Ethereum. SolarisBank, działając jako partner w zakresie usług technologicznych i bankowych, będzie wspierać Boerse Stuttgart Group w tworzeniu kompleksowej infrastruktury dla zasobów cyfrowych. Dostarczy również wymagane usługi bankowości konsumenckiej oraz korporacyjnej.

SolarisBank pomoże Boerse Stuttgart opracować system transakcyjny dla swojej platformy kryptowalutowej, która ma się pojawić w pierwszej połowie przyszłego roku. Co więcej, SolarisBank będzie działał jako platforma bankowa giełdy oraz jeden z najważniejszych partnerów giełdy. Środki finansowe (w euro) na rachunkach bankowych będą chronione do 100 000 EUR w ramach niemieckiego programu gwarancji depozytów i będą nadzorowane przez BaFin i Bundesbank, niemieckie organy nadzoru bankowego.

„Dzięki połączeniu wiedzy technologicznej i bankowości, SolarisBank jest dla nas doskonałym partnerem, aby zaoferować usługi finansowe w łańcuchu wartości cyfrowych zasobów. SolarisBank Blockchain Factory wspiera nas w przejmowaniu handlu kryptowalutami i tokenami na wyższy poziom oraz w wyznaczaniu nowych standardów w zakresie przejrzystości i niezawodności.” – powiedział Alexander Höptner, prezes Boerse Stuttgart

Zgodnie z oświadczeniem, giełda będzie początkowo oferować znane kryptowaluty, takie jak Bitcoin lub Ethereum. Wraz z upływem czasu i zwiększeniem popularności oraz rozwojem platformy, zamierzają dodać więcej kryptowalut oraz tokenów. Dodatkowo, Boerse Stuttgart pracuje na uruchomieniem specjalnej platformy ICO. Po uruchomieniu platformy na giełdzie, użytkownicy będą również mogli wymieniać na rynku wtórnym wystawione na niej tokeny.

kryptowaluty
źródło: pixabay.com

Platforma ICO oraz giełda kryptowalut

O planach utworzenia platformy ICO przez Borse Stuttgart informowaliśmy w sierpniu 2018 roku. Rozwój usług giełdy, związanych z kryptowalutami i zasobami cyfrowymi nastąpił po ogłoszeniu przez giełdę autorskiej aplikacji Bison, która jest bezpośrednim konkurentem dla wiodącej aplikacji tradingowej Robinhood, jednej z najpopularniejszych aplikacji kryptowalutowych. Firma twierdziła, że Bison będzie pierwszą aplikacją do handlowania kryptowalutami, która będzie wspierana przez giełdę papierów wartościowych.

„W systemie obrotu tokenami za pośrednictwem naszej platformy ICO można handlować na rynku wtórnym. Jest to ważny czynnik sukcesu dla ICO. W tym samym czasie jesteśmy w stanie reagować na popyt ze strony zarówno inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych, w celu uzyskania regulacji i wiarygodności środowiska do handlowania kryptowalutami” – powiedział Alexander Höptner

Co sądzicie o planach otwarcia giełdy kryptowalut przez Boerse Stuttgart? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze